دیدنی های بدروم زیبا

دیدنی های بدروم زیبا


نمی‌توان به ترکیه رفت و دیدنی های بدروم را نادیده گرفت. بدروم یکی از مناطق بسیار جذاب و دیدنی ترکیه می‌باشد که سالانه میلیون‌ها گردشگر برای بازدید از آن راهی ترکیه می‌شوند و یک قطب اقتصادی بسیار مهم محسوب می‌شود. دیدنی های بدروم بسیار زیاد و غیرقابل توصیف هستند، در اینجا به صورت اختصار با آن‌ها آشنا می‌شویم.

این شهر پر از بوتیک، هتل و رستوران های جذاب است که مورد علاقه گردشگران است و از آن‌ها لذت می‌برند. آرامگاه هالیکارناسوس یکی از دیدنی های بدروم است که جزء عجایب باستانی محسوب می‌شود. این آرامگاه با سنگ های مرمر و قلوه سنگ برای استراحت پادشاهان قدیمی ساخته شده است و مجسمه سازان یونانی آن را با کتیبه های زیبا و باشکوه تزئین کرده اند.

این آرامگاه در اثر زلزله و حوادث طبیعی دستخوش تغییرات بسیار زیادی قرار گرفت. امروزه بقایای این آرامگاه در باغی قرار گرفته که به یک مکان دیدنی تبدیل شده است.

ساحل شتر یکی دیگر از دیدنی های بدروم است که بسیار مورد توجه گردشگران قرار دارد. در این ساحل تعداد بسیار زیادی شتر وجود دارد که علاوه بر شتر سواری، می‌توان از ساحل آن برای استراحت و شنا بهره‌مند شد و از آن لذت برد.

قلعه بدروم در شرق این جزیره قرار دارد و یکی دیگر از دیدنی های بدروم است. این مکان قدمت سه هزار ساله دارد و یک پروژه بین المللی بود که چهار کشور آلمان، ایتالیا، فرانسه و انگلیس در ساخت آن نقش به سزایی داشتند و در قرن شانزدهم به دست سلطان سلیمان افتاد و به زندان تبدیل شد.

اگر به دنبال یک ساحل آرام و دنج هستید ساحل بیتز را از دست ندهید. این ساحل یکی دیگر از دیدنی های بدروم می‌باشد. این ساحل به شکل گوش ماهی و کاملاً حفاظت شده می‌باشد و دارای شن و آبی کم عمق و گرم و بسیار زیبا بوده و مورد علاقه گردشگران قرار می‌گیرد.

سالن آمفی تئاتر یکی دیگر از دیدنی های بدروم است که ساخت آن در زمان هخامنشیان آغاز و در زمان امپراطوری روم به پایان رسید. این آمفی‌تئاتر از سه بخش سن، جایگاه تماشاچی و جایگاه گروه ارکستر تشکیل شده است و طبق استانداردهای رومی بنا شده است. در تابستان کنسرت های متنوعی در این سالن برگزار می‌شود.

آسیاب های بادی یکی دیگر از دیدنی های بدروم محسوب می شود که قدمت آن‌ها به دهه ۱۷۰۰ میلادی برمی‌گردد که به شکل های مختلف در تپه های بلند شهر قرار گرفته اند.

اگر علاقه مند به دیدنی های کوشی آداسی هستید این مقاله پیشنهاد میشود!

موزه هنر زکی مورن

دیدنی های بدروم : موزه هنر زکی مورن به زکی مون یکی از هنرمندان مشهور و بنام ترکیه اختصاص دارد. این هنرمند در میان مردم ترکیه بسیار نام آشنا بوده و یکی از دیدنی های مشهور بدروم می‌باشد. سیمون خواننده، آهنگساز و هنرمند مشهور ترکی بود که در اواخر عمرش به بدروم نقل مکان کرد و موزه هنر زکی مون آخرین اقامتگاه او بود. در این موزه بسیاری از لباس های شخصی او یافت می شود که نماد فرهنگ و قدمت ترکیه است. همچنین در این موزه آثار هنری و آلبوم های بسیار زیاد دیده می‌شود.

عکاسی در این موزه آزاد است و گردشگران به راحتی می توانند در آنجا عکاسی کنند. او تاثیر به سزایی در موسیقی ترکیه داشت و آثار او در موزه هنر زکی مورن به خوبی بیانگر این تاثیر هستند و برای گردشگران اهل هنر، یک مکان بسیار دیدنی و جذاب می باشد و با مشاهده این موزه می‌توانند به سیر تحول موسیقی در ترکیه پی ببرند.

در این موزه جواهرات بسیار قدیمی و لوکس یافت می‌شود که نشانه سلیقه و ذوق این هنرمند می‌باشد. همچنین در موزه هنر زکی مورن می توان ابزار و وسایل نقاشی بسیار قدیمی را مشاهده کرد که بسیاری از این ابزار در گذشته وجود داشته و اکنون جزئی از تاریخ شده اند.

در قسمت ورودی این موزه، مجسمه بزرگ و غول پیکر از این هنرمند قرار گرفته است و برای گردشگران و افراد بومی بسیار قابل تقدیر و احترام می‌باشد.

موزه هنر زکی مورن

برای دریافت تور ارزان ترکیه متوانید این مقاله را دنبال کنید!

دروازه میندوس

دروازه میندوس یکی از مشهورترین جاهای دیدنی بدروم است که به دستور فرمانده هخامنشی برای حفاظت از شهر ساخته شده است. دروازه میندوس در غرب بدروم در خروجی شهر واقع شده است که تنها اثر باقی مانده از یک دیوار هفت کیلومتری است.

اگر از کنجکاوی و کاوش لذت می‌برید، ویرانه های دروازه میندوس و مقبره های کوچک و پراکنده اطراف آن بهترین مکان برای شما می‌باشد و در جستجوی آثار باستانی نباید آن ها را از دست دهید. همچنین در این دروازه، بقایای یک خندق باقی مانده از قرن چهارم قبل از میلاد وجود دارد که از نظر باستانی بسیار ارزشمند بوده و کاوشگران زیادی برای کشف حقایق آن زحمت کشیده اند.

در زمان گذشته اسکندر مقدونی برای ورود به شهر، به دروازه میندوس حمله کرد و با مواجه شدن با خندقی بزرگی در جلوی آن، مجبور به عقب نشینی شد و برای مدت های طولانی این شهر را محاصره کرد و سپس جنگ سختی بین سپاهیان ترکیه و سپاهیان اسکندر در گرفت که منجر به پیروزی اسکندر شد.

پس از گذشت سال‌ها، دروازه و برج های نگهبانی آن کاملا مشهود است و برای کاوشگران بسیار محبوب و ارزشمند می‌باشد و نشان می‌دهد که این بنا در گذشته چه عظمت و ابهتی داشته است.

دروازه میندوس

جزیره زیبای خرگوش

دیدنی های بدروم : جزیره زیبای خرگوش یکی دیگر از دیدنی های بدروم است که با زیبایی منحصر به فرد خود، سالیانه میلیون‌ها گردشگر و توریست را جذب خود می‌کند. این جزیره یکی از مناطق مورد علاقه شاه ماسول بود و به دستور او راهی از این جزیره برای اتصال به سرزمین اصلی ساخته شد.

خرگوش های وحشی زیادی با گونه های متنوع و گاهی اوقات گونه های بسیار کمیاب در این جزیره زندگی می کنند. این جزیره کاملا آرام بوده و به شکل خرگوش دیده می‌شود و به همین دلیل این جزیره به جزیره زیبای خرگوش مشهور است.
این جزیره خرابه های باستانی بسیار ارزشمندی دارد که قدمت طولانی داشته و برای کنکاش باستان شناسان یک مکان منحصر به فرد و ارزشمند محسوب می‌شود. کشف شهر باستانی میندوس در جزیره زیبای خرگوش یکی از شگفتی های این مکان است.

در کاوش های اخیر جاده پادشاهی، تعداد زیادی انبار و کلیسا نیز در این جزیره کشف شده است و تحقیقات و کشفیات درباره آن همچنان ادامه دارد. در این جزیره می‌توان قدم زد و از هوای دلپذیر و مطبوع آن بهره مند شد و از نزدیک انواع مختلف خرگوش ها را مشاهده کرد و گاهی اوقات می توان آن‌ها را لمس کرد یا حتی به آن‌ها غذا داد.

این جزیره چشم انداز بسیار عالی دارد و برای بازدید از آن نیازی به پرداخت هزینه نیست و کاملا رایگان در تمام روزهای هفته می توان آن را دید و از تماشای آن لذت برد. اطراف این جزیره مکان‌های تفریحی زیادی وجود دارد که محبوبیت آن را چند برابر می کند.

جزیره زیبای خرگوش

ساحل یاهسی

دیدنی های بدروم : همانطور که گفته شد بدروم یک شهر بندری ترکیه است که در دهه های اخیر در صنعت توریست پیشرفت چشمگیری داشته است که سواحل بسیار زیاد و زیبایی دارد و یکی از آن‌ها ساحل یاهسی می‌باشد. این ساحل در میان افراد بومی و گردشگران خارجی بسیار محبوب است و یکی از دلایل محبوبیت ساحل یاهسی، آب کم عمق و گرم آن می‌باشد.

در این ساحل می توان با آرامش کامل از دریا لذت برد و همچنین در اطراف این ساحل، فروشگاه، رستوران و مغازه های بسیار زیادی وجود دارد که با قیمت ارزان و مناسب به راحتی می توان از آن‌ها بهره مند شد. در رستوران ها انواع غذاهای خارجی و بومی سرو می شود که هرکس با توجه به ذائقه خود می تواند از آن استفاده کند.

این ساحل برای گردش و تفریح خانوادگی یک مکان کاملا امن و ایمن می‌باشند، اگر به بدروم سفر کردید از دیدن این ساحل زیبا و آرامش مطلق آن غافل نشوید.

ساحل یاهسی دارای پرچم آبی برای شنا می باشد، یعنی در این منطقه شنا کردن آزاد و کاملاً ایمن است، به همین دلیل این ساحل یکی از دیدنی های جذاب و پرطرفدار در شهر بدروم بوده و با توجه به جذابیت هایی که دارد، نسبت به بقیه سواحل شلوغ تر می‌باشد.

تردد به این ساحل بسیار آسان بوده و با سهولت انجام می‌شود و با اتوبوس های شهری به راحتی می‌توان به این ساحل زیبا رفت و از زیبایی و آرامش آن بهره مند شد. در این ساحل با قدم زدن روی شن های طلایی می توان غروب آفتاب را در آرامش کامل مشاهده کرد و از آن لذت برد.

ساحل یاهسی

مرکز خرید اواسیس

مرکز خرید اواسیس با چند صد فروشگاه یکی از بزرگترین مراکز خرید در بدروم است که بسیار مورد توجه افراد بومی و تروریست ها قرار گرفته است. این مرکز در یک فضای بسیار بزرگ بنا شده و علاوه بر فروشگاه های زیادی که دارد، مراکز تفریحی نیز در آن قابل توجه است که همین امر سبب محبوبیت بیش از حد آن شده است.

در مرکز خرید اواسیس برندهای معروف سراسر جهان ارائه و عرضه می‌شود که مطابق سلیقه همه افراد می باشد و به راحتی می‌توان از آن‌ها خرید کرد. این مرکز خرید، یک مرکز سرباز می باشد که در آن درختان خرما و زیتون با قدمت چندین ساله وجود دارد و سبب زیبایی بیشتر آن شده است.

همچنین در این مرکز خرید رویدادهای فرهنگی و هنری نیز برگزار می شود. مرکز خرید اواسیس اولین مرکز خریدی بود که در معماری آن از تلفیق معماری شرقی و غربی استفاده شد و وجود تالاب های نیلوفر سبب محبوبیت بیشتر آن شده است.

در این مرکز خرید هم فروشگاه های محلی و هم فروشگاه های بین المللی دیده می شود که افراد با سلایق مختلف می توانند از آن‌ها خریداری کنند. همچنین در مرکز خرید اواسیس چندین رستوران و سینما نیز وجود دارد.

همچنین وجود زمین بازی برای کودکان سبب شده است این مرکز به یکی از بهترین مراکز خرید در بدروم تبدیل شود.

از دیگر مزایای این مرکز خرید می توان به سالن بولینگ اشاره کرد که برای همگان بسیار جذاب بوده و افرادی که برای خرید به این مرکز می‌آیند به راحتی می‌توانند از امکانات آن بهره مند شوند.

موزه دریایی بدروم

دیدنی های بدروم : موزه دریایی بدروم مربوط به قایقرانی و کشتیرانی می‌باشد که جذابیت بسیار زیادی برای بومیان و گردشگران دارد و سالیانه افراد زیادی از آن بازدید می‌کنند. در بخشی از این موزه انواع مرجان ها، صدف ها و اشیای عتیقه با قدمت چند صد ساله دیده می‌شود که از اعماق دریا ها کشف شده‌اند. در این میان، سکه های پیدا شده از کشتی های غرق شده بسیار چشمگیر، زیبا و با ارزش هستند و در محفظه‌های مخصوصی نگهداری می‌شوند.

در این بخش عکس گرفتن ممنوع و غیر مجاز می باشد، چون ممکن است این اشیا آسیب ببینند. در بخش دیگر ماکت های قایق های ماهیگیری و انواع ابزار و وسایل ماهیگیری به چشم می خورد. بسیاری از این وسایل امروزه کمیاب یا ناموجود هستند، از این جهت بسیار گرانب ها بوده و با دقت کافی در این موزه نگهداری می‌شوند.

بخش دیگری از این موزه به تاریخچه و تولید انواع قایق و کشتی های قدیمی اختصاص دارد. موزه دریایی بدروم یک موزه نسبتاً تخصصی می باشد، از این رو طرفداران خاص خود را دارد. اشیا و آثار تاریخی در موزه به ترتیب دوره زمانی مرتب شده اند و قدمت برخی از آن‌ها به قبل از میلاد مسیح می رسد، برخی دیگر از آثار به دوران اسکندر مقدونی بر می‌گردد که این نشان می دهد صنعت قایقرانی، کشتیرانی و همچنین ماهیگیری چه پیشینه طولانی در بدروم داشته است.

همچنین در این موزه اسناد و نامه های تاریخی کشتیرانان بسیار قدیمی نگهداری می شود که این اسناد بسیار جذاب و جالب می‌باشند.

در تمام بخش های این موزه راهنما وجود دارد که به خوبی و به صورت شفاف و دقیق درباره آنها توضیح می دهد و اطلاعات جامع و خوبی می توان درباره گذشته قایقرانی و کشتیرانی در بدروم به دست آورد که برای محققان و باستان شناسان بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد.

موزه دریایی بدروم بخش دیگری نیز دارد که شامل نقشه های قدیمی است. این نقشه ها دریاهای پیرامون ترکیه را نشان می‌دهند و از نظر تاریخی بسیار ارزشمند هستند. موقعیت جغرافیایی بدروم، ترکیه و حتی بخشی از ایران در این نقشه ها به وضوح دیده می شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.