ویزای شینگن : کشورهای عضو پیمان اروپا یا شینگن دارای یک قراردادی هستند که در روستایی به همین نام در کشور لوکزامبورگ بسته شده است. طبق مفاد این قرار داد 26 کشور اروپایی هم پیمان شدند، طوری که داشتن ویزای یک کشور به منزله سفر به تمام کشورهای حوزه شینگن است.

اروپا با ویژگی های منحصر به فرد در میان قاره های جهان توانسته میزان بیشتری از مسافران را به سمت و سوی خویش جذب کند. طبیعت بکر و دست نیافتنی، کوه های سفیدپوش آلپ و رودخانه های پر آب در سوئد و کشورهای کوهستانی با هوایی خنک و مطبوع و داشتن امکاناتی عالی و فوق العاده توریستی وگردشگری موجب سرازیر شدن مردم اکثر کشورها به این قاره سبز شده است.

موقیعت های عالی در حوزه تاریخ و قدمت چند هزار ساله کشورهایی مانند اسپانیا با ویژگی های خاص هنری هرسال تعداد زیادی مسافر را به این نگین سبز راهی نموده است. این کشورها شامل، آلمان، اتریش، نروژ، فرانسه، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، اسپانیا، دانمارک، سوئد، یونان، هلند، فنلاند و لوکزامبورگ هستند.

مهم‌ترین ویژگی  ویزای شینگن این است که با دریافت ویزا از یک کشور عضو اتحادیه، می‌توانید به ۲۵ کشور دیگر نیز هم به راحتی سفر کنید. فرد متقاضی ویزای شینگن فقط یک بار با مشکلات و موانع رو به رو شده و با دریافت ویزای یک کشور مسافرت به 25 کشور دیگر تسهیل خواهد شد.

با داشتن ویزای توریستی حوزه شینگن به راحتی می توانید به این دنیای گسترده سفر کنید. ویزای شینگن برای پژوهشگران و دانشجویان نیز فایده های زیادی دارد و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا مدت یک سال در کشورهای محدوده شینگن به تحقیق و یادگیری بپردازند ودر صورت داشتن تجربه یا یک اختراع، می توانند در ثبت آن بکوشند که مقدمات اقامت دائم فراهم گردد.
ویزای اضطراری برای افرادی که دچار بیماری هستند و درخواست ویزای درمان دارند نیز صادر شده است.

در این مقاله به بیان مراحل اخذ ویزای شینگن خواهیم پرداخت.

آیا دوستدار مسافرت هستید؟ از مراکز خرید اسپانیا خبر دارید!

شرایط گرفتن ویزای شینگن

شرایط گرفتن ویزای شینگن

هر کشور برای پذیرش مسافران خود شرایطی دارد تا قبول کند که یک مسافر مدتی را در این کشور مقیم شود که به نظر می رسد داشتن تمکن مالی یکی از این شرایط خاص است که باید مسافر آن را مهیا سازد.

مهم ترین شرایطی که ضروری و لازم است:

گردش حساب مالی بالا در مدتی که تقاضای ویزای شینگن داده است. باید گردش و ورود و خروج پول در حساب شما در سه ماه اخیر منتهی به اخذ ویزا به صورت چشم گیری بالا باشد تا افسر پرونده شرایط شما را پذیرش کند.

مشخص بودن هدف شما از سفر می تواند یکی از شرایطی باشد که افسر پرونده به آن اهمیت زیادی می دهد تا ویزای شما را صادر کند. اگر قصد سفری تجاری دارید باید مشخص شود و اگر قصد درمان و یا یک سفر توریستی در پیش دارید باید به صورت واضح برای افسر پرونده در فرم خود شرح دهید و یا مستندات کافی را ارائه دهید.

داشتن تمکن مالی نشان دهنده توانایی فرد برای ماندن در کشورهای شینگن بوده و با ادمه سفر برای کشور مقصد خطرات و بار مالی به همراه نخواهد داشت.

آیا به دنبال تور ارزان هستید؟ تور ارزان کوشی آداسی پیشنهاد ما میباشد!

مراحل اخذ ویزای شینگن

مراحل اخذ ویزای شینگن

مرحله اول: در هر سفر شما باید نوع ویزا و هدف از مسافرت خویش را به طور کامل و واضح مشخص کنید تا با توجه به نوع تقاضای شما، شرایطتتان بررسی شود و در نهایت منتهی به جواب گردد. این سفرها می توانند تجاری، فرهنگی، ورزشی، درمانی، دیدار با خانوده و اقوام نزدیک باشد که هر یک دارای شرایط خاصی برای اخذ ویزا می باشد.

مرحله دوم: در این مرحله باید کشوری که قصد سفر و اقامت و دید و بازدید در ان کشور را دارید، مشخص کنید. اگر قصد سفر به دو کشور را دارید، باید کشوری که مدت زمان اقامت بیشتری را در آن سپری می کنید، برای گرفتن ویزا در نظر بگیرید و برای مراحل اداری اقدام کنید. در این مرحله باید تکلیف کشوری که قصد اقامت دارید مشخص گردد.

مرحله سوم: اگر دوست داربد که سفری به کشورهای حوزه شینگن داشته باشید، باید زمان کافی برای ویزا در نظر بگیرید، چون هر سفارت زمانی خاص برای دادن ویزا در نظر گرفته که معمولا ممکن است بیشتر از سه ماه هم به طول بیانجامد اما بهتر است با پرس و جو داشتن اطلاعات کافی برای گرفتن ویزای شینگن اقدام کنید تا در موعد سفرتان به دست شما برسد.
مرحله چهارم : برای گرفتن ویزای شینگن اغلب سفارت خانه ها شرایط آنلاین دارند و نیازی به حضور در سفارت نیست.

مرحله پنجم: در این مرحله باید اقدام به پر کردن فرم نمایید. بهتر است فرم را از مراکز معتبر دریافت نمایید .تمام مراحل را با کمک یک مرکز معتبر و زیر نظر یک آژانس مسافرتی انجام دهید.

هنگام پر کردن فرم تمامی اطلاعات را خوب و دقیق و کامل پر کنید. از دادن هرگونه اطلاعات نادرست خودداری کنید. صحت اطلاعات شما می تواند در تسریع روند صدور ویزای شما کمک نماید. هر گونه اطلاعات نادرست و غیر اصولی می تواند روند کار شما را به عقب اندازد.

دادن اطلاعات درست، پر کردن فرم بدون خط خوردگی و خوش خط از مهم ترین مواردی است که باید دقت گردد. فرم ها را دقیق پر کنید، امضای واضح فراموش نشود و در دو نسخه ارسال گردد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن عبارتند از:
فرم درخواست ویزای شینگن که باید در کمال صداقت و فاقد هرگونه خط خوردگی انجام گردد.

گذرنامه ای که تا شش ماه از صدور ویزای شما زمان داشته باشد و باید گذرنامه های قبلی را تحویل سفارت دهید تا مشکل قانونی برای شما ایجاد نگردد.

دو عدد عکس 3.5 *4.5 که پشت آن سفید باشد و چندان فرقی با تصویر فرد نداشته باشد و از تصویر روی پاسپورت متفاوت باشد، حالت گردی چهره در هر صورت واضح باشد. و هیچ گونه موردی مانند فوتوشاپ نداشته باشد.

مدارک شغلی مانند حکم کارگزینی و جواز کسب، مدرک تحصیلی که از طریق داشتن تخصص اقدام به شغلی خاص نماید.

ریز گردش مالی در سه ماهه منتهی به تاریخ درخواست ویزای شینگن که در آن میزان کافی پول به دلار در حساب موجود باشد. مقدار پول کافی دلالت بر توانایی و تمکن فرد می باشد که در صدور ویزا هم کمک می کند. در صورت فقدان موجودی از صدور ویزا خودداری می گردد. چون فردی که توان مالی برای سفر نداشته باشد، ممکن است در طی سفر مشکلاتی برای کشور های این حوزه ایجاد کند.

بیمه مسافرتی که در طول سفر فرد را ساپورت کند که باید حداقل سی هزار یورو ارزش داشته باشد و در مدت زمانی که فرد در کشورهای حوزه شینگن به سر می برد، اعتبار داشته باشد.

برگه دعوت نامه یا برگه رزرو هتل که نشان دهنده مکان مورد سکونت فرد باشد.

دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن

گاهی تعدادی از درخواست های ویزای شینگن رد می شود که ممکن است فقط یک توضیح کلی در درخواست شما قید گردد. اما بهتر است به دلایل زیر خوب دقت کنید تا بتوانید خیلی سریع در رفع آن بکوشید.

مشخص نبودن نوع تقاضای شما برای ویزا که افسر پرونده متوجه درخواست شما نشده و پرونده شما را برگردانده که بهتر است برای رفع چنین مشکلی ابتدا فرم خود را دقیق و واضح پر کنید تا کمکی برای صدور ویزای شما باشد.

ممکن است مستندات کافی برای بازگشت شما در پرونده وجود نداشته باشد که افسر پرونده شک کند که مسافر قصد ماندگاری داشته و ممکن است با صدور این ویزا دردسرهایی برای این کشورها ایجاد گردد.

ارائه مدارک جعلی که در آن افسر پرونده متوجه نقص شده و آن را برگشت می دهد که بهتر است مشاور از دادن چنین مدارکی خودداری نماید.

دادن گذرنامه مخدوش که تاریخ یا تصویر کامل و واضحی نداشته باشد منجر به برگشت خوردن ویزا شده و از مسافر خواسته می شود که نسبت به دریافت گذرنامه جدید اقدام کند.

داشتن تمکن مالی یکی از مهم ترین دلایل برگشت ویزای شینگن است گه اگر فردی پول کافی برای مسافرت نداشته باشد، ممکن است برگشت داده شود که بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا مقدار هزینه خود را فراهم کنید تا بتوانید از سفر خویش استفاده کنید، در غیر این صورت برگشت داده خواهد شد.

داشتن بیمه نامه مسافرتی برای مسافر ضروری است. در صورتی که بیمه نامه کامل یا معتبر نباشد، می تواند منجر به برگشت مدارک شما گردد که بهتر است از یک شرکتی که معروف و معتبر است اقدام به دریافت بیمه نامه نمایید.

اگر فرد نتواند ویزای شینگن را دریافت کند باید حدود یک سال از برگشت ویزایش گذشته باشد تا بتواند به صورت مجدد اقدام به دریافت ویزا نماید که بهتر است در این مدت تمامی مدارک خود را بررسی کند تا بتواند در فرصت جدید شرایط خود را با کشورهای شینگن یکی نماید.

پیشنهاد میکنیم مقاله دیدنی های کوشی آداسی را  نیز دنبال نمایید

انواع ویزای شینگن

ویزای توریستی: این نوع ویزا هر شش ماه یک بار صادر شده و حدود 90روز هم اعتبار دارد که فرد می تواند استفاده نماید. این ویزا شامل سه نوع ویزا است :

ویزای تزانزیت یا A که در آن فرد می تواند از فرودگاه های حوزه شینگن برای رفت و آمد استفاده کند که مدت سه یا چهار ساعت می تواند در فرودگاه های شینگن اقامت نماید و به سفرش ادامه دهد.

ویزای حمل و نقل که مسافر می تواند به مدت پنج روز از خاک شینگن استفاده نماید .

ویزای نوع C که به صورت یک بار ورود، دوبار ورود و سه بار ورود بوده و فرد می تواند در مدت 90روز چندین بار به این کشورها سفر نماید.

ویزای اعتباری منطقه محدود: این ویزا مخصوص شرایط خاص مانند پناهندگان بوده و فرد فقط در مناطقی که در ویزای قید می گردد، اجازه تردد دارد. محدودیت و کشورهایی که پناهنده می تواند به آن سفر کند در ویزا ثبت می گردد.

ویزای ملی: این نوع ویزا برای اهداف کاری و تحصیلی صادر می شود و به نام National vsas معروف بوده و فرد باید هدف و مدت زمان اقامت را برای افسر پرونده شرح دهد تا افسر بتواند ویزا را صادر نماید. این نوع ویزا یه نوع ویزای D هم نامیده می شود و برای افرادی زیر صادر می گردد.

دانشجویانی که به قصد تحقیق و اختراع باید یک سال در کشورهای شینگن مشغول به تحصیل و تحقیق باشند.
دانشجویانی که باید دوره اموزش کوتاه یک ساله را در یکی از کشورهای شینگن بگذارنند.

افرادی که برای تحقیق در مورد موسسات خیریه و خاص به این کشورها سفر می کنند و باید سابقه انها به طور کامل بررسی شود.

ورزشکاران، هنرمندان، متخصصان که برای همفکری و آموزش و یادگیری و یاد دادن مهارت خود به این کشورها سفر می کنند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.

افرادی که دارای بیماری های خاص هستند و تا مدتی نمی توانند کشورهای این حوزه را ترک کنند و باید برای بهبودی، مدتی را در این کشور ها ساکن باشند.

هزینه های ویزای شینگن

هزینه های ویزای شینگن و مراحل اخذ ویزای شینگن متفاوت است و نوع تقاضا و سن فرد می تواند در مقدار هزینه های مسافر نقش داشته باشد. هزینه ها در حال تغییر و دگرگونی بوده و برای بزرگسال و کودک متفاوت است. دانشمندان، محققان و دیپلمات های رسمی و اعضای خانواده کسانی که ملیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند، متفاوت است و ممکن است تخفیف هم داشته باشد.

در صورتی که شما برای گرفتن ویزا مبلغی هم پرداخت نمایید و نتوانید ویزای خودرا بگیرید، هزینه شما برگشت داده نخواهد شد.

ویزای شینگن

نکات مهم در ویزای شینگن

تمام مدارک شما در مراحل اخذ ویزای شینگن باید توسط یک موسسه معتبر برای ویزا ترجمه شود، مراقب جمله بندی و کلمات باشید.

داشتن ویزای شینگن به منزله حضور قطعی نبوده و مامورین یک کشور خاص می توانند از ورود شما جلوگیری کنند.
خود را برای هر سوالی آماده کنید تا بتوانید به هر یک از سوال های متفاوت در کشورهای دیگر پاسخ دهید.

شما نمی توانید از ویزای توریستی برای کار یا تجارت استفاده کنید و بهتر است از نوع ویزای خود برای سفر خود استفاده کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.