بهترین رستوران های ارمنستان | معرفی بهترین رستوران ها

کشور ارمنستان واقع در قفقاز جنوبی است که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان و قره باغ، از جنوب با ایران و از غرب با ترکیه مرز مشترک دارد. این کشور عمده درآمد خود را از طریق گردشگری به دست می‌آورد چرا که ارمنستان دارای جاذبه‌های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی است. پایتخت این کشور شهر مدرن ایروان است. غذا عضو جدانشدنی و یکی از عناصر مهم زندگی ارامنه است. از غذاهای هر ناحیه می‌توان به‌عنوان یک بخش مهمی از فرهنگ آن منطقه یاد کرد. در ادامه قصد داریم بهترین رستوران های ارمنستان را به شما معرفی کنیم.

رستوران شرپ ایروان sherep

رستوران شرپ ایروان sherep

یکی از بهترین رستوران های شناخته شده در ارمنستان است که در نزدیکی میدان جمهوری در خیابان Armenia واقع شده است. منوی رستوران شرپ شامل انواع غذاهای اروپایی، خاورمیانه‌ای، ارمنی، گیاهی و انواع کباب است که با کیفیت بالایی طبخ می‌شوند. همچنین نان‌های خوشمزه و گرم، پنیرهای روستایی و سوپ‌های لذیذ این رستوران شهرت بسیاری دارد. غذاهای رستوران شرپ کیفیت بالا و قیمت‌های مناسب و معقولی دارند. در رستوران شرپ می‌توانید به موسیقی زنده‌ای که نواخته می‌شود گوش دهید و از فضای و غذای خود لذت ببرید. رستوران شرپ در رده رستوران‌های فنسی طبقه‌بندی می‌شود.

رستوران وینوگراد یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

رستوران وینوگراد یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

از تاپ‌ترین و بهترین رستوران های ارمنستان است که در بین گردشگران هم محبوب شده است. منوی رستوران وینوگراد شامل غذاهای ارمنی، اروپایی و اروپای شرقی است. در این مکان غذاها با مواد اولیه تازه و به صورت حرفه‌ای طبخ می‌شوند. همچنین این رستوران مکان مناسبی برای گیاهخواران است. چرا که تنوع بسیار بالایی از غذاهای گیاهخواری در منوی خود دارد.

رستوران تاورن ایروان

رستوران تاورن ایروان

یکی دیگر از بهترین رستوران های ارمنستان است که به غذاهای قفقازی‌اش معروف است. این رستوران به طور ماهرانه‌ای غذاهای محلی را با مواد اولیه تازه طبخ می‌کند. رستوران تاورن فضایی بسیار صمیمی و گرم دارد. کیفیت خوب غذا، دکوراسیون زیبا، خدمات عالی و قیمت‌های مناسب غذاها باعث محبوبیت این رستوران شده است. در منوی این رستوران انواع غذاهای خاورمیانه، باربیکیو، غذاهای اروپایی، ارمنی و گیاهی وجود دارد. تاورن درواقع 4 شعبه دارد که واقع در خیابان‌های تریان، امیریان، پارونیان و خورناتسی است. این رستوران چند بار در هفته میزبان گروه‌های موسیقی و رقص است که بسیار فضا را جذاب و دیدنی می‌کند.

رستوران تومانیان خینکالی

رستوران تومانیان خینکالی

یکی از بهترین رستوران های ارمنستان است که غذای محبوب گرجستانی، خینکالی را با مهارت بالا طبخ می‌کند. در این رستوران به‌جز خینکالی‌های متنوع، انواع غذاهای ارمنی و گرجستانی سرو می‌شود. در رستوران تومانیان هم کیفیت غذایی بالا است و هم قیمت غذاها بسیار مناسب هستند. تومانیان خینکالی واقع در خیابان تومانیان ایروان است.

رستوران لواش یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

رستوران لواش یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

لواش ایروان ترکیبی از رستوران سنتی و مدرن است که غذاهای محلی ارمنی را در فضایی بسیار زیبا می‌توان میل کرد. این رستوران دارای 2 بخش است، بخش سرپوشیده و بخش روباز. بخش سرپوشیده در 2 طبقه ساخته شده است. در طبقه اول نان‌های گرم پوری، گاتا و لواش تنوری پخت می‌شود. طبقه دوم رستوران هم دارای سالنی مناسب برای برگزاری مهمانی می‌باشد. رستوران لواش انواع غذاهای محلی و سنتی را سرو می‌کند ولی بیشترین تمرکز این رستوران بر روی سرو صبحانه است. رستوران لواش ایروان یکی از بهترین رستوران های ارمنستان می‌باشد که هم کیفیت غذایی بالایی دارد و هم خدمات بسیار خوبی ارائه می‌دهد. این رستوران واقع در خیابان تومانیان است.

رستوران مامور

رستوران مامور

رستوران مامور هم در لیست بهترین رستوران های ارمنستان قرار دارد که غذاهای ارمنی را به طور ماهرانه‌ای طبخ می‌کند. موسیقی زنده، فضا و دکوری زیبا، منوی متنوع، خدمات خوب از شرایط خوب این رستوران است. منوی رستوران شامل انواع استیک، گریل گوشت خرچنگ، خرگوش، میگو، همبرگر، سالاد مخصوص و… است. قیمت غذاها بسیار مناسب و عاقلانه است و کیفیت بالای غذایی هم باعث محبوبیت این رستوران شده است. رستوران مامور در خیابان آبوویان ایروان واقع شده است.

رستوران خانه چوبی یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

یک رستوران کاملا سنتی است که غذاهای سنتی ارمنی را با کیفیت بالا سرو می‌کند. این رستوران در خیابان نعلبندان ایروان قرار دارد. فضا و دکور رستوران خانه چوبی به سبک سنتی و قدیمی طراحی و اجرا شده و میز و صندلی‌ها هم از جنس چوب هستند. تمامی غذاهای رستوران خانه چوبی منوی سلف سرویس هستند و بسیار قیمت مناسبی دارند. جالب است بدانید تمامی کارکنان این رستوران خانم هستند. رستوران خانه چوبی به‌عنوان یکی از بهترین رستوران های ارمنستان و ایروان شناخته شده است.

رستوران مرتاقه ایروان

یکی از بهترین رستوران های ارمنستان است که انواع پیتزا و انواع غذاهای سنتی ارمنی را با کیفیت بالا سرو می‌کند. رستوران مرتاقه واقع در خیابان تومانیان است که همین باعث محبوبیت این رستوران شده است. مرتاقه در لغت به معنای حیاط ما است. دکوراسیون رستوران مرتاقه کاملا سنتی و صمیمی است. فضای بیرونی رستوران هم برای افرادی است که علاقه دارند غذای خود را در فضای باز میل کنند. پیتزاهای این رستوران بسیار پرطرفدار و خوشمزه هستند چرا که با نون مخصوص و با ادویه خاصی طبخ می‌شود. جالب است بدانید پیتزاهای مرتاقه در سراسر اروپا محبوب هستند و به صورت فریز شده به اروپا و روسیه فرستاده می‌شوند. منوی غذاهای سنتی رستوران مرتاقه شامل دلمه، مانته، ماهی کباب، لولا کباب، کوفته سینی و بوراک پنیری است.

پیتزا تاشیر

پیتزا تاشیر

رستوران‌های زنجیره‌ای پیتزا تاشیر یکی از بهترین و بزرگ‌ترین رستوران‌های ارمنستان است که در سطح جهانی هم محبوب شده است. در این رستوران تنها پیتزا سرو نمی‌شود؛ بلکه در منوی این رستوران اسپاگتی، خاچاپوری، فراید چیز، بال سوخاری، پاستا، انواع سوپ، انواع سالاد و ریسوتو طبخ و سرو می‌شود.

رستوران پاندوک ایروان

رستوران پاندوک ایروان

یکی از بهترین رستوران های ارمنستان است که واقع در شمال خیابان تریان است. در این رستوران تمامی غذاهای محبوب ارمنی به بهترین شکل سرو می‌شود. کیفیت غذایی بالا و قیمت‌های مناسب باعث محبوبیت این رستوران در ایروان شده است. رستوران پندوک مناسب افرادی است که به صورت دسته‌جمعی سفر می‌کنند. در این رستوران اتاق‌هایی به سبک ارمنی ساخته شده‌ که فضایی کاملا دلنشین و آرام برای صرف غذا دارد. در سالن اصلی رستوران ظرفیت پذیرایی از 30 مهمان وجود دارد. غذاهای رستوران پندوک را با طعم غذاهای خانگی می‌شناسند.

رستوران دولماما یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

رستوران دولماما یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

یکی از بهترین رستوران های ارمنستان است که در سال 1998 در مرکز شهر ایروان افتتاح شد. دکور نوستالژیک، پرده‌های زیبا، تزیینات قدیمی، میز و صندلی‌های چوبی فضای رستوران دولماما را جذاب کرده است. همانطور که از اسم این رستوران مشخص است محبوب‌ترین غذایش دلمه است که به طور خاصی طبخ می‌شود. منوی رستوران شامل انواع غذاهای سنتی و ارمنی است که با عطر و طعم خاصی طبخ می‌شود. قیمت غذاهای رستوران دولماما نسبتا گران است؛ اما کیفیت غذایی بسیار خوبی دارد. این رستوران در نزدیکی میدان جمهوری واقع شده است.

رستوران لافایته

رستوران لافایته یکی از بهترین رستوران‌های ارمنستان است که بیشتر غذاهای بین‌المللی طبخ می‌کند. کیفیت بالای غذایی، فضای دلنشین، دکوراسیون مدرن و لوکس، خدمات عالی و تنوع غذایی باعث محبوبیت این رستوران شده است. رستوران لافایته به طبخ غذاهای سالم توجه بسیاری دارد و در منوی خود غذاهای گیاهی متنوعی قرار داده است.

رستوران مرکیوق

از بهترین رستوران‌های ارمنستان و ایروان است که فضایی کاملا صمیمی و سنتی دارد. در این رستوران انواع غذاهای سنتی و خانگی ارمنی طبخ می‌شود. در این رستوران در کنار صرف غذا موسیقی زنده هم نواخته می‌شود. دکور داخلی رستوران به سبک ارمنی چیده شده و جذابیت رستوران را چند برابر کرده است. غذاهای خوشمزه ارمنی با کیفیت بالا طبخ می‌شوند و قیمت بسیار مناسبی دارند. این رستوران واقع در خیابان تومانیان است.

رستوران توسپیا یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

رستوران توسپیا یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

یکی از بهترین رستوران های ارمنستان است که بسیار در بین گردشگران محبوب شده است. دکور زیبای رستوران توسپیا و آیینه‌کاری ظریف آن، نور روز را به داخل رستوران هدایت می‌کند. همچنین موسیقی زنده در کنار غذاهای خوش‌طعم ارمنی بسیار برای گردشگران جذاب است. منوی رستوران توسپیا شامل انواع غذاهای گوشتی، غذاهای گیاهخواری، غذاهای اروپایی و ارمنی است. معروف‌ترین غذای رستوران توسپیا گوشت بره پخته شده است که در کنار چند دلمه معمولا سرو می‌شود.

رستوران اولد ایروان

یکی دیگر از رستوران‌های سنتی و قدیمی ارمنستان است که در شهر ایروان و در خیابان تومانیان واقع شده است. دلمه و ماهی ایشخان از معروف‌ترین غذاهای رستوران الد ایروان است که به طور خاصی سرو می‌شود. دکوراسیون داخلی رستوران ترکیبی از سنگ و چوب است که از معماری ارمنی الهام گرفته شده و نمایانگر فرهنگ کهن این کشور است.

رستوران کی اف سی یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

رستوران کی اف سی یکی از بهترین رستوران های ارمنستان

کی اف سی یکی از معروف‌ترین رستوران‌های زنجیره‌ای است که در تمام دنیا شناخته شده است. رستوران کی اف سی شعبه ایروان هم یکی از بهترین رستوران‌های ارمنستان است که در منوی خود انواع فست‌فود را سرو می‌کند. این رستوران واقع در خیابان نورت اونیو است که یکی از مقرون به صرفه‌ترین رستوران‌های ایروان هم شناخته می‌شود.

همانطور که گفته شد رستوران‌های ارمنستان مکان خوبی برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و سنت این کشور است. در این مقاله سعی کردیم بهترین رستوران‌های شناخته شده در ارمنستان را به طور خلاصه به شما معرفی کنیم.

لطفا امتیاز دهید 🙂

پر بازدید ترین مطالب ...

تورهای لحظه آخری ...

تور سنگاپور
66,510,000
تومان
تور گیلان
4,900,000
تومان
تور وان
3,320,000
تومان
تور دبی
13,050,000
تومان
تور استانبول
13,900,000
تومان
تور لرستان
5,200,000
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *