ویزا امارات

دبی، بزرگترین شهر امارات متحده عربی با لقب عروس خلیج فارس یکی از شهرهای پر زرق و برق در همسایگی کشور ایران می باشد و یکی از نقاط جذاب برای گردشگران می باشد که هر ساله پذیرای مسافران از اقصی نقاط جهان است. دبی یکی از پر رفت و آمد ترین شهرها برای ایرانیان به حساب می آید، از این رو مسافران و گردشگران برای ورود به این کشور باید ویزا امارات را دریافت کنند.

شهر دبی سفارتخانه‌هایی در کشورهای مختلفی دارد که شما با مراجعه به این سفارتخانه ها می توانید انواع ویزای مربوطه را با شرایط خاص اخذ کنید. اخذ ویزای کشور امارات کار بسیار ساده ای است، اما وقتی شما قصد دارید که به این کشور وارد شوید باید به قوانین آن احترام بگذارید و از این رو باید به اخذ ویزا بپردازید.

برای سفر کردن به دبی شهر یا هر کشور دیگری در جهان، نیازمند دریافت ویزا توسط مراجع قانونی مانند سفارتخانه ها هستید و یا می توانید به آژانس های مسافرتی به صورت حضوری و آنلاین مراجعه کنید و با تکمیل بودن مدارک و دارا بودن شرایط لازم، درخواست اخذ ویزا را داشته باشید.

ویزا امارات

انواع ویزای دبی

افراد در سراسر جهان هر ساله با هدف خاصی مانند تحصیل، تجارت و گردشگری قصد ورود به دبی را دارند. از این رو متناسب با موقعیت و هدف خود باید ویزای مورد نظر خود را اخذ کنند. ویزاها نیز بر اساس هدف و موقعیت افراد متغیر است به عنوان مثال اگر هدف افراد از سفر کردن به دبی گذراندن اوقات فراغت و لذت بردن از این شهر با جاذبه های گردشگری دبی است، باید ویزای توریستی دبی را به اخذ کنند. ویزای دبی آن هم از نوع توریستی مورد تقاضای بسیاری از افراد قرار گرفته است و از آنجایی که امروزه افراد زیادی علاقه خاصی به مسافرت و کنجکاوی در کشورهای مختلفی دارند، این ویزا برای توریست ها بسیار مناسب می باشد.

اگر می خواهید یک موقعیت کاری مناسب را در امارات شروع کنید و به یک سرمایه عالی دست پیدا کنید، باید ویزای کاری این کشور را اخذ کنید. امروزه افراد زیادی از جمله جوانان علاقه خاصی به کار کردن در کشورهای دبی دارند، چون زمینه کاری در این کشور بسیار پیشرفت کرده و شغل‌های متفاوتی بنا بر میل جوانان در این کشور یافت می شود.

دبی در سال‌های اخیر در زمینه تحصیل پیشرفت بسیار زیادی را به چشم دیده و از این رو تمام دانشجویان و دانش‌آموزان در سراسر دنیا علاقه خاصی به آموزش دیدن در این کشور را دارند، چون بهترین و معتبرترین دانشگاه ها در دبی تاسیس شده و همین امر زمینه اخذ ویزای تحصیلی را گسترش داده است.

ویزای درمانی امارات

نوع دیگری از ویزا امارات، ویزای درمانی است. برای افرادی که به همراه بیمار به کشور امارات وارد می‌شوند، داده می‌شود. در این نوع ویزا بیمار برای درمان بیماری خود با ویزای درمانی وارد می‌شود و به مدت ۹۰ روز قابل تمدید کردن است.

امروزه افراد زیادی به کار تجارت مشغول هستند و برای گسترش کار تجارت خود مجبور هستند کالا های بسیار زیادی را در کشورهای مختلف خریداری کنند. برای اطمینان از محصولات خود باید به آن کشور سفر و محصول را از نزدیک مشاهده کنند. از این رو برای این افراد ویزایی به نام ویزای تجاری در نظر گرفته شده است. مدت زمان صدور و مهلت این نوع ویزا نسبت به ویزا های دیگر بسیار کم است.

انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که هر کدام از آنها برای مقاصد خاصی اخذ می‌شوند. باید به این امر نیز توجه داشته باشید که برای اخذ هر یک از این نوع ویزا ها، مدارک جداگانه و زمان خاصی برای صدور آن در نظر گرفته شده است که برای شما الزامی است که تمام مدارک را فراهم و زمان خاصی را صبر کنید تا ویزای مورد نظر شما صادر شود.

انواع ویزای دبی

مدارک لازم برای دریافت ویزا امارات

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا امارات یکی از مهم ترین مسائل برای دریافت ویزا به شمار می آید. شما برای اقامت در هر منطقه، ابتدا باید گذرنامه معتبر و یا ویزا داشته باشید که برای این امر نیاز به مدارکی دارید. از آنجایی که امروزه امارات یکی از پربازدید ترین کشورها به شمار می‌آید، دولت امارات نیز به خاطر این امر تصمیم گرفته تا قوانین و مقرراتی را برای ورود مسافران به کشور خود قرار دهد.

شما برای اخذ انواع مختلفی از ویزا باید مدارک لازم را فراهم کنید تا در هنگام گرفتن ویزا دچار مشکل نشوید. گرفتن ویزا امارات کار بسیار دشواری نیست، ولی مدارکی که سفارتخانه ها و یا آژانس‌های مسافرتی به صورت حضوری و یا آنلاین از شما اخذ می‌کنند کمی زیاد و زمان‌بر می باشد. ما در اینجا به صورت جزئی به مدارک لازم می پردازیم. چون بسیاری از مسافران در هنگام تحویل دادن مدارک با مشکلاتی مواجه شده اند.

در ابتدای کار شما باید تصویر واضحی از صفحه اول پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. پاسپورت شما باید بیش از ۷ ماه اعتبار داشته باشد. چون اگر فاقد اعتبار باشد شما نمی‌توانید ویزا اخذ کنید. مدارک دیگری که در تمام مراحل اداری و از جمله اخذ ویزا الزامی می‌باشد، شناسنامه است. علاوه بر اینکه شما باید اصل شناسنامه را به همراه داشته باشید، باید چند برگ از کپی از تمام صفحات را نیز تحویل دهید.

کارت ملی و عکس؛ مهم ترین مدارک

کارت ملی و عکس با پس زمینه سفید یکی از مدارک الزامی و مهم می‌باشد. دقت داشته باشید که مدارک لازم برای انواع مختلفی از ویزاها با یکدیگر متفاوت است. ارائه چک یا ضمانت نامه بازگشت در صورتی که شما درخواست ویزای دبی به صورت انفرادی داشته باشید، الزامی است.

داشتن بیمه نامه مسافرتی برای متقاضیان الزامیست. همچنین در دوران کرونا جواب تست منفی و کارت واکسن نیز اجباری شده است. در تهیه مدارک دقت لازم را داشته باشید. چون ممکن است وقت زیادی را در تحویل دادن مدارک صرف کنید و اگر تکمیل نباشد برای شما مشکل خواهد شد.

یکی دیگر از مدارک الزامی برای دریافت ویزای امارات، پرینت مربوط به مسائل کاری شما در کشور خود می باشد. اگر دانشجو هستید باید مدارک مربوط به دانشگاه مورد نظر و همچنین گواهی اشتغال به تحصیل را به همراه خود داشته باشید. یکی دیگر از مدارک مورد نیاز، گردش مالی می باشد. همچنین شما باید سابقه کاری خود را نیز در پرونده ضمیمه کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزا امارات

مراحل اخذ ویزا امارات

در چند مرحله به راحتی می توانید ویزا امارات را درخواست کنید و مدت زمان تایید آن نیز چند روز به طول می‌انجامد. ابتدا شما باید تمام مدارک لازم را جمع آوری کنید. بعد هزینه کمی را برای درخواست ویزا پرداخت کنید. اگر می‌خواهید وقت ملاقاتتان را بدانید، حتما آن را به صورت آنلاین درخواست کنید. دقت داشته باشید که باید مدارک و انگشت نگاری در شعبه های خاصی صورت بگیرد و مدارک در آنجا به سفارت خانه فرستاده می شود.

اگر شما قصد سفر کردن به بیش از دو کشور را دارید حتما باید آن را به سفارت کشور ارائه دهید که بیشتر روزهای سفر را بتوانید در آنجا سپری کنید. اگر مدت زمان ماندن شما در یک کشور مشخص نباشد، حتماً آن را به سفارت اعلام کنید.

با توجه به اینکه اخذ ویزا امارات از سفارت برای امارات بسیار زمان بر می باشد، بهتر است زمان مناسبی برای دریافت آن در نظر داشته باشید. قطعا هر چه زودتر اقدام کنید بهتر است. شما باید سه ماه و یا قبل از سفر شروع به اخذ ویزا کنید که از این نظر آسوده خاطر باشید.

مراحل اخذ ویزا امارات

هر آنچه درباره ویزا امارات باید بدانید

در ابتدای کار باید به شما یادآوری کنیم که امارات انواع مختلفی از ویزاها را به مسافران خود هدیه داده و شما بنا بر هدف و مقصد خود، باید نوع ویزای خود را تهیه کنید که هر ویزا مدت زمانی طول می کشد تا صادر شود. همچنین شما در جهت دریافت ویزا امارات باید شرایط لازم را داشته باشید. چون وقتی می خواهید وارد یک کشور شوید باید قوانین آن را رعایت کنید.

ما در اینجا می خواهیم به شرایط اخذ ویزا امارات بپردازیم. یکی از این موارد این است که دخترانی که زیر ۱۸ سال دارند تحت هیچ شرایطی نمی توانند به صورت انفرادی این ویزا را اخذ کنند. در اخذ ویزای امارات شما حتما باید بیمه نامه مسافرتی داشته باشید. همچنین دقت داشته باشید که صدور ویزای دبی برای آقایان زیر ۵۰ ساله مجرد تصویب شده است.

ویزا امارات انواع مختلفی دارد که یکی از آنها ویزای توریستی می باشد. این نوع ویزا نیز به چند دسته تقسیم می شود. تقسیم شدن این ویزا بر اساس مدت زمانی است که در این کشور اقامت می کنید.

شما برای دریافت ویزا باید به آژانس های هواپیمایی مراجعه کنید و برای انجام کارهای دیگر نیز باید به سفارتخانه هایی که در بیشتر نقاط کشور دایر می باشند، مراجعه کنید و مدارک لازم خود را در این مکان ها تحویل و در کوتاه‌ترین زمان ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید. از این رو شما برای دریافت ویزا باید بسیار دقت کنید که به مکان‌های معتبر و سرشناس مراجعه کنید. زیرا امروزه مکان هایی هستند که به صورت تقلبی به صدور ویزاهای بدون اعتبار می پردازند. اگر شما مراحل قانونی را به خوبی طی کنید، در کمتر از چند ماه می توانید تمام کارهای خود را تمام و در نتیجه سفر بسیار آسان و خوبی را داشته باشید.

هر آنچه درباره ویزا امارات باید بدانید

صدور ویزای دبی چقدر زمان می برد؟

صدور ویزا امارات به نوع ویزای شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما ویزای توریستی را می‌خواهید اخذ کنید، تقریبا در حالت عادی ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان می برد. امروزه بررسی مدارک و صدور ویزا با تاخیر بسیار زیادی نسبت به گذشته صورت می‌گیرد. از این رو زمان مشخصی برای صدور ویزا امارات وجود ندارد.

در شرایط عادی معمولا بررسی و ارسال ۳ هفته طول می‌کشد. اما در حال حاضر بین ۲ تا ۳ ماه زمان می‌برد. به این مورد نیز توجه داشته باشید که صدور ویزا و پیگیری آن با توجه به نوع ویزا و کشوری که به آن اقدام کرده اید، متفاوت است.

با توجه به این موارد به این نتیجه می‌رسیم که صدور ویزا تقریبا زمانبر خواهد بود. شما برای اینکه در سفر دچار اختلال نشوید حتما به موقع و در اسرع وقت برای ویزای دبی اقدام کنید. زیرا بعضی مواقع احتمال دارد به دلیل این که مدارک شما ناقص باشد، سفر شما نیز به تاخیر بیفتد. برای دریافت ویزا در زمان معین به این موضوع توجه کنید، زیرا اگر شما به موقع برای ویزای دبی اقدام نکنید امکان دارد از سفر خود جا بمانید.

به طور کلی از زمان اقدام برای ویزای دبی تا دریافت آن معمولا ۲۵ تا ۳۰ روز به طول می انجامد و به همین منظور شما می توانید طبق این زمان برای خود برنامه‌ریزی کنید. شما برای اطلاعات بیشتر از مدت زمان صدور ویزای دبی می توانید به سایت های مختلف مراجعه کنید. این سایت ها به طور دقیق زمان آن را به شما اعلام خواهند نمود. یکی از معتبرترین و بهترین روش ها برای تمامی افراد می باشد، در نتیجه با اطمینان خاطر می‌توانند برای ویزای خود اقدام نمایند.

مراجعه به سفارت خانه

روش دیگر برای فهمیدن مدت زمان صدور ویزای دبی، مراجعه به سفارتخانه می باشد. سفارت خانه به خوبی می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند. مدت زمان صدور ویزا به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال مدت صدور ویزای امارات در ایران برای ویزای ازدواج حدود سه ماه و حداکثر شش ماه طول می‌کشد. اما زمان صدور ویزای کاری ۱ تا ۲ ماه زمان می‌برد که روند بسیار طولانی است.

علاوه بر موارد بالا موارد بسیار زیاد دیگری در سفارتخانه ها و آژانس های مسافرتی وجود دارد که باعث می شود زمان صدور ویزا را کاهش و یا افزایش دهد. امروزه سفارتخانه‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا بنابر استقبال بالای افراد برای ورود به دبی، صدور ویزا را با روند جدیدی افزایش دهند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

پر بازدید ترین مطالب ...

تورهای لحظه آخری ...

تور آلانیا
36,390,000
تومان
تور مالزی
45,050,000
تومان
تور سریلانکا
25,990,000
تومان
تور ترابزون
16,500,000
تومان
تور ارمنستان
12,990,000
تومان
تور استانبول
16,150,000
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *