جاذبه های گردشگری مالزی

مالزی کشوری شگفت‌انگیز است که به دلیل انعکاس ترکیبی از آداب و رسوم، سنت‌ها و فرهنگ باستانی با تداعی از مدرنیته شناخته شده است. این کشور از نظر جاذبه ‌های گردشگری  مانند جزایر زیبا، سواحل، شهرهای عجیب و غریب، مکا‌ن‌های میراث فرهنگی، و مکا‌ن‌های ماجراجویی، چیزهای زیادی برای ارائه به گردشگران باهوش خود دارد. اگر تور مالزی در برنامه است، در اینجا لیستی سریع از بهترین جاذبه های گردشگری در مالزی آورده شده است و به آن توجه داشته باشید. چه به دنبال طبیعت، معماری، آرامش و یا ماجراجویی باشید، این مکان‌ها تضمین می‌کنند که تعطیلات خوبی در مالزی داشته باشید. بنابراین، اگر می‌خواهید بهترین چیزهایی را که این کشور ارائه می‌دهد تجربه کنید، مطمئن شوید که در سفر بعدی خود به این کشور از همه این مکان‌های گردشگری مالزی بازدید کرد‌ه‌اید.

مالزی به خاطر مناظر متنوع خود مانند استراحتگاه‌های استوایی در شهرهای ساحلی مالاکا و جورج تاون مشهور است. علاوه بر این، چندین سایت میراث طبیعی از جمله پارک ملی Gunung Mulu و پارک Kinabalu وجود دارد. در نهایت، مالزی به عنوان پایتخت غذا در جهان شناخته شده است، به خصوص در پنانگ که در آن غذاهای خیابانی وسوسه‌انگیز در هر گوشه‌ای وجود دارد. مالزی نه‌تنها به خاطر پایتخت شلوغ و جذابیت فرهنگی‌اش، بلکه به خاطر مناطق ساحلی خیره‌کننده‌اش نیز مشهور است. این کشور آسیای جنوب شرقی کاملاً توسط آب احاطه شده است و از 99 جزیره بزرگ تشکیل شده است.

جاذبه های گردشگری مالزی که در ادامه قرار است برای شما شرح دهیم شامل بهترین جزایر و کوه‌ها است. ما تعدادی از بهترین جزایر مالزی را برای بازدید با خانواده و دوستان خود برای یک استراحت کوتاه عالی انتخاب کرده‌ایم. برای هیجان زده شدن و داشتن بهترین تجربه از گشت و گذار در مالزی آماده شوید.

غارهای باتو، سلانگور

غارهای باتو، سلانگور

مجموعه غارهای باتو که کمتر از یک ساعت خارج از کوالالامپور قرار دارد، یکی از جاذبه های گردشگری مالزی است که شامل سه غار اصلی به اضافه یک سری غار کوچکتر است که بیشتر آنها شامل مجسمه‌ها و زیارتگاه‌های 100 ساله است که به خدایان هندو اختصاص داده شده‌است. غار اصلی، معروف به غار کلیسای جامع، در بالای یک پلکان رنگارنگ عظیم قرار دارد که اگر 272 پله را طی کنید، فضایی خواهید‌ دید که با مجسمه‌ها، محراب‌ها و چرا‌غ‌ها تزئین شده است. در پایین پله‌ها، مجسمه طلایی لرد موروگان به ارتفاع 43 متر پذیرای بازدیدکنندگان است. بازدیدکنندگان اجازه دارند به تنهایی غارها را کاوش کنند یا می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد غارها به یک تور راهنما بپیوندند. در طول جشنواره هندو تایپوسام در ژانویه، هزاران نفر برای جشن به غار می‌روند.

جزایر پرهنتیان از جاذبه های گردشگری مالزی

جزایر پرهنتیان از جاذبه های گردشگری مالزی

این گروه از جزایر کوچک که زمانی نقطه توقفی برای بازرگانانی بود که در اطراف آسیای جنوب شرقی سفر می‌کردند، بخشی از یک پارک دریایی است و به یک مقصد گردشگری اصلی و یکی از جاذبه های گرشگری مالزی در شمال شرقی مالزی تبدیل شده‌است. دسترسی به بیشتر جزایر با کشتی یا قایق‌های موتوری کوچک امکان‌پذیر است، اگرچه تنها دو جزیره بزرگ‌‌تر امکانات اقامتی، فروشگا‌ه‌ها و امکانات رفاهی را ارائه می‌دهند. در حالی که می‌توانید برای حرکت از یک ساحل به ساحل دیگر سوار تاکسی آبی شوید، به جای آن می‌توانید مسیرهای پیاده‌روی جزیره را دنبال کنید. یک گزینه بسیار توصیه‌شده برای پیاده‌گردی در مسیرهای جنگل و دیدن مناظر خیر‌ه‌کننده باز از طریق آب است. غواصی و کایا‌ک‌سواری از فعالیت‌های پرطرفدار در اینجا هستند، اما بازدیدکنندگان همچنین می‌توانند در برنامه‌های حفاظت از لاک‌پشت‌ها داوطلب شوند و به مناطقی که لاک‌پشت‌ها برای تخم‌گذاری می‌آیند، دسترسی منحصربه‌فردی داشته باشند.

جزیره سیپادان

جزیره سیپادان

 جزیره سیپادان و آب‌های اقیانوسی اطراف آن بخشی از غنی‌تری زیستگاه دریایی جهان است که لاک‌پشت‌های پوزه عقابی در خطر انقراض، کوسه‌های نهنگ، مارمولک‌های نظارتی و صدها گونه مرجانی را در خود جای داده است. این جزیره همچنین یکی از بهترین مقاصد غواصی در جهان و یکی از جاذبه های گردشگری مالزی به حساب می‌آید و به شدت محافظت می‌شود. بازدید از آن نیاز به مجوز از قبل دارد و تنها 120 مجوز در روز صادر می‌شود.

رسیدن به جزیره مستلزم یک ساعت سواری با قایق تندرو است. زمانی که به اینجا رسیدید، جزیره را می‌توان به راحتی با پای پیاده، با سواحل مختلف و مکان‌های صخره ای در عرض چند دقیقه از یکدیگر کاوش کرد. از آنجایی که به دلیل قوانین حفاظت از محیط زیست دیگر امکان اقامت در جزیره وجود ندارد (جزیره Mabul در نزدیکی محل اقامت را ارائه می دهد)، بازدیدکنندگان معمولاً صبح زود به عنوان بخشی از تورهای غواصی و غواصی به اینجا می آیند. همه بازدیدکنندگان باید تا ساعت 3 بعد از ظهر جزیره را ترک کنند.

جزیره پنانگ از جاذبه های گردشگری مالزی

جزیره پنانگ از جاذبه های گردشگری مالزی

پنانگ که در ساحل شمال غربی شبه جزیره مالزی قرار دارد، یکی از بهترین جاذبه های گرشگری مالزی است که نباید در سفر خود از دست بدهید. این مکان که به عنوان یک مقصد عجیب و غریب مشهور است، به بازدیدکنندگان خود چیزهای زیادی برای کاوش ارائه می‌دهد. موزه Wonderfood این شهر، فورت کورنوالیس، معبد برمه ای و روستای ساحلی برخی از بهترین مکان‌های مالزی برای بازدید شما هستند. این جزیره که در سراسر آسیا به‌خاطر ترکیبی از فرهنگ‌های شرقی مشهور است، بهترینجاذبه گردشگری مالزی است. فروشندگان کنار جاده برخی از بهترین غذاهای خیابانی جهان را سرو می‌کنند. پارک‌های ملی آن سواحل ماسه‌ای سفید و حیات وحش را ارائه می‌دهند. و جورج تاون که در فهرست یونسکو ثبت شده است پر از خانه های میراث رنگارنگ است.

پارک ملی گونونگ مولو، ساراواک

پارک ملی گونونگ مولو، ساراواک

پارک ملی گورونگ مولو در استان ساراواک (Sarawak) مالزی واقع شده است. یکی از میراث ثبت شده در یونسکو می باشد. جنگل‌های بارانی انبوه بیشتر قسمت پارک را پوشانده و دسترسی به برخی مناطق را دشوار کرده است. یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که برخی از غارهای اینجا تا دهه 1970 واقعاً کاوش نشده بودند. بزرگترین جاذبه‌ی Mulu که در 300 کیلومتری از قطعه های پر پیچ و خم در زیر کوه های جنگل واقع شده است؛ به بزرگترین غار در جهان معروف است.

مولو بزرگترین اتاق زیرزمینی جهان (اتاق ساراواک)، بزرگترین گذرگاه غار جهان (غار گوزن) و طولانی ترین غار در جنوب شرقی آسیا (غار Clearwater) است. تجربه مولو تنها به غارهای آن محدود نمی شود. تنوع زیستی پارک شامل 15 نوع جنگل مختلف است – از جمله باتلاق ذغال سنگ نارس، جنگل خزه و پوشش گیاهی کوهستانی – و هزاران گونه سرخس، قارچ، خزه و گیاهان گلدار چشمگیر است. این پارک همچنین محل زندگی طیف گسترده ای از پستانداران، خزندگان، پرندگان، دوزیستان، ماهی ها و حشرات و سایر بی مهرگان و یکی از جاذبه های گردشگری مالزی برای شما گردشگران عزیز است.

پارک ملی باکو از جاذبه های گردشگری مالزی

پارک ملی باکو از جاذبه های گردشگری مالزی

پارک ملی باکو یکی از جاذبه های گردشگری مالزی است. درست در مقابل آب، سواحل شنی، و صخره‌های ماسه سنگی شیب دار اطراف جنگل‌های حرا زیبا و باتلاق ذغال سنگ نارس قرار دارد. برای رسیدن به پارک نیاز به اتوبوس دارید. سپس 20 دقیقه سوار قایق موتوری کوچکی می‌شوید که برای افراد ضعیف مناسب نیست. هنگامی که به ساحل رسیدید، می‌توانید هر یک از 16 مسیر مشخص شده در جزیره را دنبال کنید تا به شما کمک کند کاوش کنید (هیچ وسیله حمل و نقلی در پارک وجود ندارد). امیدواریم از گیاهان و جانوران محلی غیرمعمول، که شامل گیاهان گوشتخوار، میمون‌های در حال انقراض پروبوسیس هستند، دیدن کنید.

بهترین هتل های مالزی

دو تا از بهترین مسیرها شامل Lintang Loop برای گشت و گذار عالی در زمین های نسبتا آسان و مسیر Tajor است. شما را به یک آبشار و استخرهایی می برد که می توانید در آن شنا کنید. برای درک بهتر زیبایی پارک، شب را در نظر بگیرید. زیرا بیشتر حیوانات تنها زمانی که خورشید غروب می کند بیرون می آیند. خانه های ییلاقی برای اجاره و همچنین یک کمپ مشخص در دفتر مرکزی پارک وجود دارد.

غارهای ایپو

غارهای ایپو

دو دلیل مهم برای بازدید از ایپو پر جنب و جوش و شلوغ وجود دارد. این شهر به عنوان دروازه ورود به ارتفاعات کامرون و خانه بسیاری از غارهای آهکی شناخته می شود. Massive Gua Tempurung یکی از طولانی‌ترین غارهای مالزی است. مملو از سکوهای تماشا است تا به بازدیدکنندگان کمک کند به شکل‌های کریستالی خیره‌کننده‌ای که دیوارها، اتاق‌های غول پیکر و رودخانه زیرزمینی را پوشاند‌ه‌اند نزدیک‌تر شوند. معبد غار سام پو تونگ مملو از مجسمه‌های بودایی است. باغ و حوض لاک‌پشت در آن قرار دارد. غار پانجانگ به‌خاطر نقاشی‌های نوسنگی ۵۰۰۰ ساله‌اش مشهور است.

ایپو همچنین یکی از پایتخت‌های غذایی مالزی (به همراه پنانگ) محسوب می‌شود. رستوران‌ها و کافه‌های زیادی در سراسر شهر وجود دارد، اما غرفه‌های غذای خیابانی یک تجربه آشپزی به همان اندازه شگفت‌انگیز را ارائه می‌کنند. در آن می‌توانید برنج مرغ تاوگه یا کاری می را امتحان کنید. برای استراحت بعد از ظهر، سخت است که از یک وعده کاستارد تخم مرغ کاراملی را با قهوه سفید معروف ایپو بگذرید.

سخن آخر

مالزی ترکیبی خیره‌‌کننده از جنگل، سواحل و شهرهاست که نمونه‌هایی از معماری استعماری و آینده نگر را ارائه می دهد. بیشتر بازدیدکنندگانی که به مالزی می‌آیند ابتدا به کوالالامپور می‌رسند. شهری که پر از مناظر جالب است. اگر به جای آن به پنانگ می‌روید، جاذبه‌های گردشگری برتر پنانگ را بررسی کنید. اگر هنوز در مراحل اولیه برنامه ریزی سفر خود هستید، در مقاله ما درباره بهترین جاذبه های گردشگری مالزی به همه چیزهایی که مالزی ارائه می‌دهد نگاهی بیندازید.

5/5 - (1 امتیاز)

پر بازدید ترین مطالب ...

تورهای لحظه آخری ...

تور سریلانکا
25,990,000
تومان
تور آلانیا
36,590,000
تومان
تور قبرس
35,370,000
تومان
تور هند
37,995,000
تومان
تور آنکارا
17,050,000
تومان
تور روسیه
48,990,000
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *