ویزای کشور آلمان | بایدها و نباید های انواع ویزای | بهترین نوع دریافت ویزای آلمان

همان طور که میدانید آلمان کشوری با اقتصادی قوی و در اروپا قرار دارد، جمعیت کشور المان در حدوده 83 میلیون نفر است و به گفته اداره کار کشور المان این کشور از امروز ه این پست نشر داده می شود تا سال 2025 تعداد 5 میلیون نیروی متخصص کم دارد پس از حاشیه ها دوری کنیم و بهترین روشها و بهترین رشته ها برای کار در کشور المان را برای شما بازگو می کنیم، بهترین روشهای دریافت ویزا و بهترین شغل ها در کشور المان، همراه ترنم نورد باشید تا انتهای این پست.

کشور المان از 16 ایالت تشکیل شده که همگی آنها بر اساس مدیریت شهر برلین و زیر نظر نخست وزیر این کشور فعالیت دارند، المان از نظر اقتصاد به صنعت خودرو و صنایع و کارخانه جات استوار است و این کشور دارای اولین اقتصاد اروپا در پنجمین اقتصاد در حال رشد در جهان است.

قبل از هر چیزی باید به شما بگویم که اگر میخواهید در کشور آلمان دنبال کار بگردید و ویزای کاری و یا ویزای آوسبیلدونگ المان را بدست اورید قبل از هر چیزی نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید و مدرک زبان بسته به رشته که میخواهید کار کنید سطح های مختلفی دارد، مدرک زبان المانی که به نام گوته یا ÖSD شناخته می شود.

 

مدرک زبان ÖSD یا گوته برای دریافت انواع ویزای کاری یا آوسبیلدونگ:

همانطور که گفتیم قانون کشور المان برای دادن ویزای کاری و یا ویزای آوسبیلدونگ داشتن مدرک زبان گوته یا مدرک ÖSD می باشد، این مدرک برای تمامی رشته های که شما درخواست میکنید باید در سطح B2 سادر گردد ، ترتیب گرفتن مدرک زببان گوته در انتهای همین متن برایتان می آوریم، برخی رشته ها که بیشتر با مردم سرو کار دارند و نیاز به داشتن دانش بیشتر زبانی دارند باید مدرکی بالاتر را دریافت کنند مانند رشته پرستاری، همان طور که میدانید پرستاری در کشور آلمان از آن دسته رشته های پر طرفدار و پولساز می باشد ولی به دلیل سروکار داشتن با مدرک این رشته برای دریافت ویزای کار و یا ویزای آوسبیلدونگ باید حداقل سطح C1 داشته باشید البته برخی مراکز با سطح B2 نیز شما را پذیرش می کنند.

برای رشته کامپیوتر و رشته IT که یکی دیگر از رشته های پر طرفدار و البته پردرآمد در کشور آلمان است سطح زبان A2 مورد قبول می باشد به شرطی که شما مدرک آیلتس سطح 6  را داشته باشید.

مدارک زبان المانی از سطح مبتدی تا حرفه ای از چپ به راست:

a1 < a2 < b1 < b2 < c1 < c2

اگر نیازمند مشاوره تخصصی برای دریافت ویزای آوسبیلدونگ در کشور آلمان هستید به راحتی می توانید با مراجعه به لینک روبرو اطلاعات خود را پر کنید و وقت مشاوره رایگان از کارشناسان ما دریافت نمایید. افتخار ماست که میزبان شما برای اخذ ویزای شما باشیم.

تلفن های ضرور در کشور آلمان:

 کشور آلمان نیز همانند دیپر کشورها که به آنها سفر میکنید باید یکسری تلفن های ضروری و لازم را بدانید تا اگر به مشکلی برخوردین بتوانید در آنجا با مراجعه به این شماره ها مشکلات خود را برطرف نمایید، با ما همراه باشید تا تلفن های ضروری کشور آلمان را به شما معرفی نماییم.

نام سازمان به فارسی

اداره پلیس

آتش نشانی

آمبولانس

تلفن اضطراری داروخانه

مصدود کردن کارت بانکی از تلفن ثابت

مصدود کردن کارت بانکی از تلفن همراه

اطلاعات داخلی

اطلاعات خارجی

خرابی خودرو در جاده (تلفن ثابت)

اطلاعات پرواز فرودگاه فرانکفورت

سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین

تلفن های دفتر مرکزی سفارت

سرکنسولگری در فرانکفورت

دفتر هواپیمایی ایران ایر

نام سازمان به آلمانی

polizei

feuer wehr

rettungsdienst

apotheken-notdienst

zentrale kreditkartensperre

zentrale kreditkartensperre

inland-auskunft

ausland-auskunft

pannenhilfe

pannenhilfe

Fluginformationen Flughafen Frankfurt

podbielskiallee 67 berlin

Hauptsitz der Botschaft

Generalkonsulat frankfurt

am hauptbahnhof

شماره تماس 

110

112

19222

08000022883

01805021021

116116

11833

11833

00491802222222

222222

00491804636372-6

14195

004930843530/00493084353399

00497390005696/00497280005669

069-25600613-15/069-25600633

آوسبیلدونگ چیست؟

حال به بحث اصلی خود باز می گردیم که یعنی آوسبیلدونگ چیستف چگون شرایطی دارد، رشته های در دوره آوسبیلدونگ چیا هستن و طول مدت دوره آوسبیلدونگ چه مقدار است.

آوسبیلدونگ به دوره ای گفته می شود که در آن دولت آلمان با برخی مدارس خصوصی و دولتی قرارداد می بندد برای تربیت نیروی متخصص که پس از اتمام دوره این نیروها جذب بازار کار در کشور آلمان می شوند، در دوره آوسبیلدونگ که در بین 2 و نیم سال تا 3 و نیم سال بسته به رشته و مدارکی که دارین طول می کشد دولت آلمان به شما تخصص را آموزش می دهد در طول دوره شما ماهانه حقوق حداقلی در آلمان را دریافت می کنید و پس از اتمام دوره شما اجازه دریافت کار و پیدا کردن کار مناسب در رشته تحصیل کرده خود را دارید.

در دوره آوسبیلدونگ که شرایط سنی آن از 25 سال شروع می شود شما می توانید با داشتن مدرک زبان گوته که در بالا به آن اشاره شد و داشتن مدرک دیپلم و البته داشتن مدارک دیگر از طرف دولت آلمان ویزای آوسبیلدونگ دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای اوسبیلدونگ:

 • داشتن شرایط سنی 25 تا 45 سال
 • داشتن حداقل مدرک دیپلم برای سنین 25 سال ( هر چه سن بالاتر برود نیاز به مدارک دیگر مانند لیسانس و مدارک معتبر دیگر دارید).
 • داشتن انگیزش نامه.
 • داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح حداقل b2.
 • گرفتن دعوت نامه از مرکز معتبر در کشور آلمان.

برای پیدا کردن آوسبیلدونگ خود باید مدارک بالا را داشته باشید در کشور آلمان مدرک دیپلمی که در ایرام اخذ کرده اید معادل مدرک سال  دهم دبیرستان بوده و اگر پیش دانشگاهی نیز دارید یک سال به آن اضافه میگردد، به یاد داشته باشید اگر سن شما از 25 سال بالاتر است باید مدارک و تجربه کاری که دارید هم به زبان آلمانی ترجمه کنبید زیرا در زمینه اخذ ویزای آوسبیلدونگ بسیار کمک می نماید. ما در اینجا دو سایت مهم برای اخذ دوره اوسبیلدونگ معرفی می نماییم ولی بهتر است برای دریافت دعوتنامه مناسب تخصص شما با مشاورین ما در ترنم نورد ایرانیان تماس حاصل نمایید.

 • www.ausbildung.de
 • www.azubi.de

راه های ورود به کشور آلمان:

برای ورود به کشور آلمان 5 راه وجود دارد، از ماه مارس 2020 برای بدست آوردن نیروی متخصص خود راه های زیادی را برای دریافت ویزای کار و دریافت حق شهروندی آلمان را باز گذاشته که در اینجا این راه ها را بررسی می نماییم:

1)ورود افراد حرفه ای با آموزش حرفه ای :

زمانی که شما اموزش حرفه ای خود را در کشور خود پشت سر گذاشته اید و حالا تمایل به کار در کشور المان دارید باید مدرک خود را برای کشور المان ارسال نمایید تا آنها به شما بگویند مدرک شما چه مقدار اعتبار دارد و پس از آن باید مدت 2 سال را را در کشور المان به ادامه تخصص خود بپردازید و در این مدت نیز حداقل حقوق را نیز دریافت می نمایید و پس از اتمام دوره شما از نظر کشور و دولت المان فردی متخصص و مورد قبول برای ادامه کار می باشید.

2) ورود افرادی مختصص در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات:

این نوع اگر شما فقط اثبات کنید که 3 سال سابقه کاری در زمینه فناوری اطلاعات را دارید و نیروی متخصص نیز می باشید حتی اگر مدرکی حرفه ای و دانشگاهی نیز نداشته باشید می توانید به عنوان فردی متخصص در این کشور شروع به کار نمایید، برای این نوع کار اول باید از سوی کارفرمایی در آلمان دعوتنامه برای کار دریافت نمایید و دوم باید حداقل مدرک زبان سطح b1 را از مؤسسه گوته دریافت کرده باشید.

بیشتر بخوانید  تور ارزان ترکیه

3) ورود کارجویان دانشگاهی و غیر آکادمیک:

در این مورد شما پس از اتمام دوره دانشگاهی و گرفتن مدرک دانشگاهی خود باید آن را اعتبار سنجی نمایید سایت هایی وجود دارند که مدرک شما را بر اساس معیارهای مورد نیاز کشور آلمان اعتبار سنجی می نماید و به آن رتبه می دهند اگر رتبه h+  یعنی مدرک شما مورد پذیرش دولت المان می باشد، اگر مدرک شما H- دریافت کرد یعنی مورد پذیرش دولت نیست و تلاش بیهوده نکنید، ولی اگر مدرک شما H+- گرفت یعنی مدرک شما زیاد خوب نیست و باید در کشور المان دوره تکمیلی بگذرانید. در کنار همه اینها شما باید مدرک زبان المانی حداقل سطح B2 را به همراه داشته باشید.

4) برای فارغ التحصیلان دبیرستانی:

این دوره برای افراد زیر 25 سال با مدرک دیپلم می باشد که باید پس از دریافت مدرک دیپلم و به همراه داشتن مدرک زبان آلمانی به دنبال ویزای کاری در کشور المان باشند.

5) پذیرش و آموزش و صلاحیت برای گذران دوره حرفه ای:

این دوره نیز مانند دوره های قبل نیاز به مدرک زبان دارد و برای سنین 25 تا 40 سال می باشد که در یک دوره مشغول به تصیل و فراگرفتن حرفه ای باشند و پس از اتمام دوره می توانند در زمینه حرفه خود کار را شروع نمایند. در این دوره 400 رشته متفاوت وجود دارد که ما در ادامه لیست برترین رشته ها از نظر کشور المان را معرفی می کنیم.

مشاغل مورد نیاز در کشور المان:

همه ساله دولت آلمان لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را منتشر می نماید، این مشاغل نسبت به سایر مشاغلی که در این لیست وارد نشده اند شانس دریافت ویزای کاری بیشتری دارند، همراه ما باشید تا این لیست را با هم بررسی کنیم.

رشته های مهندسی

رشته های پزشکی و پیراپزشکی

سایر رشته ها

 1. مهندسی فناوری اطلاعات
 2. مهندسی کامپیوتر
 3. مهندسی نرم افزار یا سخت افزار
 4. مهندسی برنامه نویسی
 5. مهندسی صنایع
 6. مهندسی خودرو
 7. مهندسی مکانیک
 8. مهندسی الکترونیک
 9. مهندسی الکتروتکنیک
 10. مهندسی برق(برق صنعتی)
 11. مهندسی معماری
 12. مهندسی عمران
 13. مهندسی ساختمانم
 14. مهندسی پروژه
 15. مهندسی تجهیزات پزشکی
 16. مهندسی جوش
 17. مهندسی پزشکی
 18. مهندسی فناوری حفاری
 19. مهندسی ژنتیک
 20. مهندسی شیمی
 21. مهندسی قدرت
 22. مهندسی مخابرات
 23. مهندسی مکانیک خودرو
 24. مهندسی موار
 25. مهندسی محیط زیست
 26. مهندسی نفت
 27. مهندسی هوا فضا
 28. مهندسی لجستیک
 1. پزشک عمومی
 2. دامپزشکی
 3. پرستاری
 4. مامایی
 5. ارتوپدی
 6. توانبخشی
 7. شنوایی سنجی
 8. بینایی سنجی
 9. زیست شناسی
 10. بهداشت، درمان و مراقبت
 11. نگهداری از سالمندان
 1. ادمین شبکه
 2. علوم پایه
 3. لوکوموتیورانی
 4. رباتیک
 5. مدیر و مهندس فروش
 6. مدیرو مهندس پروژه
 7. مدرس اتوماسیون صنعتی
 8. وکیل حقوقی و بازرگانی
 9. متخصص مالیات
 10. حسابداری و حسابرسی
 11. تحقیقات فنی و توسعه علم
 12. مکانیک ساخت و ساز
 13. مشاغل مربوط به ساخت و ساز ساختمان
 14. تکنولوژیست صنعت
 15. سنگ تراشی
 16. ردیابی خودرو
 17. مشاور شرکت
 18. مدیریت خرید
 19. دستیار فروش
 20. مدیریت توزیع
 21. مدیر منابع انسانی
 22. مشاور بیمه 
 23. بانک

بهترین روش دریافت ویزای آلمان:

همان طور که در بالا اشاره کریدم اگر فردی متخصص باشید و یا برای دریافت ویزای آوسبیلدونگ دارین تلاش می کنید بهتر از هر اقدامی اول مدرک زبان خود را دریافت نمایید، زیرا گرفتن مدرک زبان گوته خود یک چالش بزرگ می باشد و دریافت مدرک زبان آلمانی خود کاری دشوار است، ولی باید دانست پس از دریافت مدرک و ویزای آلمان دیگر زندگی راحتی در انتظار شما قرار میگیرد،.

بیشتر بخوانید  ویزا امارات

در کشور آلمان شما باید برای هر کاری که میکنید از راه قانونی وارد شوید، شما میتوانید به راحتی از طریق اینترنت تمامی کارهای خود را انجام دهید از بدست آوردن مجوز و دعوتنامه برای کار گرفته تا سایت هایی برای اجاره خانه در شهرهای مختلف آلمان، سایتی برای گرفتن تأییده مدرک تحصیلی خود و همه اینها فقط از طریق اینترنت امکان پذیر می باشد، همراه ما باشید تا شما را با نکات کوچک اما مهم در مورد شرایط زندگی در کشور آلمان شمار را آشنا سازیم.

 

قوانین جدید مهاجرت به کشور آلمان:

📌 برای پناهجویان جدید:

پروسه پناهندگی قرار است سریعتر شود و در حدوده 2 ماه طول بکشد، پناهجویان باید تمامی پروسه پناهندگی در کمپ موقت بمانند و البته مجردها حداکثر تا 18 ماه و خانواده ها تا 6 ماه

آژانس هواپیمایی ترنم نورد هیچگونه اقدامی در مورد پناهندگی انجام نمی دهد و این متن فقط جهت اطلاع از قوانین مهاجرتی می باشد.

📌 برای دولدونگی ها:

پناهجویانی که هویتشان مشخص نیست و همکاری هم نمی کنند که هویتشان مشخص شود که نوع دولدونگ جدید (لایت دولدونگ) دریافت می کنند.

این افراد باید در منطقه ای خاص سکونت کنند و اجازه کار نیز ندارند و حتی جریمه نقدی نیز خواهند شد.

📌 دولدونگ کاری:

این افراد باید دارای شرایطی خاص باشند تا بتوانند اقامت موقت خود را بگیرند لین شرایط به شرح ذیل می باشد:

 • قبل از آگوست 2018 وارد کشور آلمان شده باشند.
 • حداقل 12 ماد دولدونگ داشته باشند.
 • حداقل 18 ماه کار کرده باشند.
 • هزینه های خود و خانواده خود را به صورت کامل و به تنهایی تامین کنند.
 • داشتن زبان آلمانی مناسب (حداقل B1).
 • جرمی مرتکب نشده باشند.
 • حداقل 35 ساعت در هفته کار کنند.

📌 برای دوبلینی ها:

افرادی که قبلا در کشوری دیگر اثر انگشت دارند و به آلمان می آیند. افراد دوبلینی که در کشور دیگر قبولی گرفته اند (از هر نوعی)فقط بصورت موقت به مدت 2 هفته از کمک های دولتی برخوردار خواهند شد و بعد از آن کمک ها قطع می شوند.

📌 برای ساکنین ایران و افغانستان (مهاجرت کاری و آوسبیلدونگ):

 • امکان دریافت ویزای جستجوی کار برای 6 ماه با شرایط زیر:
 • مدارک مناسب و قابل قبول در آلمان (معادل با یکی از مدارک دانشگاهی یا آوسبیلدونگ آلمان).
 • زبان آلمانی (حداقل B1).
 • تضمین هزینه اقامت 6 ماه از سوی شخص.

تبصره: متخصصان رشته فناوری اطلاعات نیازی به مدارک ندارند و فقط باید مدارک تجربه کاری خود را برای 3 سال اخیر با خود به همراه داشته باشند.

 بهترین سایت های جستجوی کار آلمان در سال 2022 :

همان طور که اشاره کردیم گفتیم تمامی پروسه دریافت کار و دعوتنامه در المان از طریق اینترنت بسیار ساده و آسان قابل انجام می باشد، ما در اینجا چند سایت خوب برای دریافت کار و دریافت شغل مناسب به رشته تحصیلی را به شما معرفی می نماییم و امیواریم که این مطالب مورد پسند شما قرار بگیرد.

اداره کاریابی (AVBEITSAGENTUR): اولین نقطه برای جستجوی کار، آژانس کاریابی محلی است، شما می توانید به عنوان جستجو کننده کار ثبت نام کنید و از کمک ها و مشاوره های آنها بهره مند شوید، در وب سایت اداره اشتغال در قسمت موتور جستجوکار (jobbörse) کار ایده آل خود را جستجو نمایید.

از دیگر وبسایت های جستجوی کار در کشور آلمان می توان به سایت های زیر اشاره نمود:

علاوه براین سایت ها وبسایت های دیگری نیز وجود دارند که برای پناهندگان کار متناسب با آنها را ارائه می دهد، این سایت ها را در ادامه بررسی می نماییم.

به این مطلب چه امتیازی میدی ؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *