ویزای آلمان

همان طور که میدانید آلمان کشوری با اقتصادی قوی و در اروپا قرار دارد، جمعیت کشور المان در حدوده 83 میلیون نفر است و به گفته اداره کار کشور المان این کشور تا سال 2025 تعداد 5 میلیون نیروی متخصص کم دارد پس از حاشیه ها دوری کنیم و بهترین روش های دریافت ویزای آلمان و بهترین رشته ها برای کار در کشور المان را برای شما بازگو می کنیم، همراه ترنم نورد باشید تا انتهای این پست.

کشور المان از 16 ایالت تشکیل شده که همگی آنها بر اساس مدیریت شهر برلین و زیر نظر نخست وزیر این کشور فعالیت دارند، المان از نظر اقتصاد به صنعت خودرو و صنایع و کارخانه جات استوار است و این کشور دارای اولین اقتصاد اروپا در پنجمین اقتصاد در حال رشد در جهان است.

قبل از هر چیزی باید به شما بگویم که اگر میخواهید در کشور آلمان دنبال کار بگردید و ویزای کاری و یا ویزای آوسبیلدونگ المان را بدست اورید قبل از هر چیزی نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید و مدرک زبان بسته به رشته که میخواهید کار کنید سطح های مختلفی دارد، مدرک زبان المانی که به نام گوته یا ÖSD شناخته می شود.

مدرک زبان ÖSD یا گوته برای دریافت انواع ویزای آلمان

همانطور که گفتیم قانون کشور المان برای دادن ویزای کاری و یا ویزای آوسبیلدونگ داشتن مدرک زبان گوته یا مدرک ÖSD می باشد، این مدرک برای تمامی رشته های که شما درخواست میکنید باید در سطح B2 سادر گردد ، ترتیب گرفتن مدرک زببان گوته در انتهای همین متن برایتان می آوریم، برخی رشته ها که بیشتر با مردم سرو کار دارند و نیاز به داشتن دانش بیشتر زبانی دارند باید مدرکی بالاتر را دریافت کنند مانند رشته پرستاری، همان طور که میدانید پرستاری در کشور آلمان از آن دسته رشته های پر طرفدار و پولساز می باشد ولی به دلیل سروکار داشتن با مدرک این رشته برای دریافت ویزای کار و یا ویزای آوسبیلدونگ باید حداقل سطح C1 داشته باشید البته برخی مراکز با سطح B2 نیز شما را پذیرش می کنند.

برای رشته کامپیوتر و رشته IT که یکی دیگر از رشته های پر طرفدار و البته پردرآمد در کشور آلمان است سطح زبان A2 مورد قبول می باشد به شرطی که شما مدرک آیلتس سطح 6  را داشته باشید.

آوسبیلدونگ چیست؟

آوسبیلدونگ چیست؟

حال به بحث اصلی خود باز می گردیم که یعنی آوسبیلدونگ چیستف چگون شرایطی دارد، رشته های در دوره آوسبیلدونگ چیا هستن و طول مدت دوره آوسبیلدونگ چه مقدار است.

آوسبیلدونگ به دوره ای گفته می شود که در آن دولت آلمان با برخی مدارس خصوصی و دولتی قرارداد می بندد برای تربیت نیروی متخصص که پس از اتمام دوره این نیروها جذب بازار کار در کشور آلمان می شوند، در دوره آوسبیلدونگ که در بین 2 و نیم سال تا 3 و نیم سال بسته به رشته و مدارکی که دارین طول می کشد دولت آلمان به شما تخصص را آموزش می دهد در طول دوره شما ماهانه حقوق حداقلی در آلمان را دریافت می کنید و پس از اتمام دوره شما اجازه دریافت کار و پیدا کردن کار مناسب در رشته تحصیل کرده خود را دارید.

در دوره آوسبیلدونگ که شرایط سنی آن از 25 سال شروع می شود شما می توانید با داشتن مدرک زبان گوته که در بالا به آن اشاره شد و داشتن مدرک دیپلم و البته داشتن مدارک دیگر از طرف دولت آلمان ویزای آوسبیلدونگ دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای اوسبیلدونگ

  • داشتن شرایط سنی 25 تا 45 سال
  • داشتن حداقل مدرک دیپلم برای سنین 25 سال ( هر چه سن بالاتر برود نیاز به مدارک دیگر مانند لیسانس و مدارک معتبر دیگر دارید)
  • داشتن انگیزش نامه
  • داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح حداقل b2
  • گرفتن دعوت نامه از مرکز معتبر در کشور آلمان

برای پیدا کردن آوسبیلدونگ خود باید مدارک بالا را داشته باشید. در کشور آلمان مدرک دیپلمی که در ایران اخذ کرده اید معادل مدرک سال  دهم دبیرستان بوده و اگر پیش دانشگاهی نیز دارید یک سال به آن اضافه می گردد. به یاد داشته باشید اگر سن شما از 25 سال بالاتر است باید مدارک و تجربه کاری که دارید هم به زبان آلمانی ترجمه کنید. زیرا در زمینه اخذ ویزای آوسبیلدونگ بسیار کمک می نماید. ما در اینجا دو سایت مهم برای اخذ دوره اوسبیلدونگ معرفی می نماییم. ولی بهتر است برای دریافت دعوتنامه مناسب تخصص شما با مشاورین ما در ترنم نورد ایرانیان تماس حاصل نمایید.

  • www.ausbildung.de
  • www.azubi.de

راه های ورود به کشور آلمان و دریافت ویزای آلمان

راه های ورود به کشور آلمان

برای ورود به کشور آلمان 5 راه وجود دارد. از ماه مارس 2020 برای بدست آوردن نیروی متخصص خود راه های زیادی را برای دریافت ویزای کار و دریافت حق شهروندی آلمان را باز گذاشته که در اینجا این راه ها را بررسی می نماییم:

ورود افراد حرفه ای با آموزش حرفه ای

زمانی که شما اموزش حرفه ای خود را در کشور خود پشت سر گذاشته اید و حالا تمایل به کار در کشور المان دارید باید مدرک خود را برای کشور المان ارسال نمایید تا آنها به شما بگویند مدرک شما چه مقدار اعتبار دارد و پس از آن باید مدت 2 سال را را در کشور المان به ادامه تخصص خود بپردازید و در این مدت نیز حداقل حقوق را نیز دریافت می نمایید و پس از اتمام دوره شما از نظر کشور و دولت المان فردی متخصص و مورد قبول برای ادامه کار می باشید.

ورود افرادی مختصص در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات

این نوع اگر شما فقط اثبات کنید که 3 سال سابقه کاری در زمینه فناوری اطلاعات را دارید و نیروی متخصص نیز می باشید حتی اگر مدرکی حرفه ای و دانشگاهی نیز نداشته باشید می توانید به عنوان فردی متخصص در این کشور شروع به کار نمایید، برای این نوع کار اول باید از سوی کارفرمایی در آلمان دعوتنامه برای کار دریافت نمایید و دوم باید حداقل مدرک زبان سطح b1 را از مؤسسه گوته دریافت کرده باشید.

ورود کارجویان دانشگاهی و غیر آکادمیک

در این مورد شما پس از اتمام دوره دانشگاهی و گرفتن مدرک دانشگاهی خود باید آن را اعتبار سنجی نمایید سایت هایی وجود دارند که مدرک شما را بر اساس معیارهای مورد نیاز کشور آلمان اعتبار سنجی می نماید و به آن رتبه می دهند اگر رتبه h+  یعنی مدرک شما مورد پذیرش دولت المان می باشد، اگر مدرک شما H- دریافت کرد یعنی مورد پذیرش دولت نیست و تلاش بیهوده نکنید، ولی اگر مدرک شما H+- گرفت یعنی مدرک شما زیاد خوب نیست و باید در کشور المان دوره تکمیلی بگذرانید. در کنار همه اینها شما باید مدرک زبان المانی حداقل سطح B2 را به همراه داشته باشید.

فارغ التحصیلان دبیرستانی

این دوره برای افراد زیر 25 سال با مدرک دیپلم می باشد. باید پس از دریافت مدرک دیپلم و به همراه داشتن مدرک زبان آلمانی به دنبال ویزای کاری در کشور المان باشند.

پذیرش و آموزش و صلاحیت برای گذران دوره حرفه ای

این دوره نیز مانند دوره های قبل نیاز به مدرک زبان دارد و برای سنین 25 تا 40 سال می باشد که در یک دوره مشغول به تصیل و فراگرفتن حرفه ای باشند. پس از اتمام دوره می توانند در زمینه حرفه خود کار را شروع نمایند. در این دوره 400 رشته متفاوت وجود دارد که ما در ادامه لیست برترین رشته ها از نظر کشور المان را معرفی می کنیم.

بهترین روش دریافت ویزای آلمان

بهترین روش دریافت ویزای آلمان

همان طور که در بالا اشاره کریدم اگر فردی متخصص باشید و یا برای دریافت ویزای آوسبیلدونگ دارین تلاش می کنید بهتر از هر اقدامی اول مدرک زبان خود را دریافت نمایید. زیرا گرفتن مدرک زبان گوته خود یک چالش بزرگ می باشد. دریافت مدرک زبان آلمانی خود کاری دشوار است. ولی باید دانست پس از دریافت مدرک و ویزای آلمان دیگر زندگی راحتی در انتظار شما قرار میگیرد،.

در کشور آلمان شما باید برای هر کاری که میکنید از راه قانونی وارد شوید. شما میتوانید به راحتی از طریق اینترنت تمامی کارهای خود را انجام دهید از بدست آوردن مجوز و دعوتنامه برای کار گرفته تا سایت هایی برای اجاره خانه در شهرهای مختلف آلمان، سایتی برای گرفتن تأییده مدرک تحصیلی خود و همه اینها فقط از طریق اینترنت امکان پذیر می باشد، همراه ما باشید تا شما را با نکات کوچک اما مهم در مورد شرایط زندگی در کشور آلمان شمار را آشنا سازیم.

بهترین سایت های جستجوی کار آلمان

همان طور که اشاره کردیم گفتیم تمامی پروسه دریافت کار و دعوتنامه در المان از طریق اینترنت بسیار ساده و آسان قابل انجام می باشد. ما در اینجا چند سایت خوب برای دریافت کار و دریافت شغل مناسب به رشته تحصیلی را به شما معرفی می نماییم. امیواریم که این مطالب مورد پسند شما قرار بگیرد.

اداره کاریابی (AVBEITSAGENTUR): اولین نقطه برای جستجوی کار، آژانس کاریابی محلی است. شما می توانید به عنوان جستجو کننده کار ثبت نام کنید و از کمک ها و مشاوره های آنها بهره مند شوید. در وب سایت اداره اشتغال در قسمت موتور جستجوکار (jobbörse) کار ایده آل خود را جستجو نمایید.

از دیگر وبسایت های جستجوی کار در کشور آلمان می توان به سایت های زیر اشاره نمود:

علاوه براین سایت ها وبسایت های دیگری نیز وجود دارند که برای پناهندگان کار متناسب با آنها را ارائه می دهد. این سایت ها را در ادامه بررسی می نماییم.

5/5 - (1 امتیاز)

پر بازدید ترین مطالب ...

تورهای لحظه آخری ...

تور آنتالیا
11,390,000
تومان
تور کیش
4,250,000
تومان
تور مشهد
4,600,000
تومان
تور استانبول
13,900,000
تومان
تور بدروم
26,990,000
تومان
تور ازمیر
26,200,000
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *