بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم

قشم، بزر‌گ‌ترین جزیره خلیج‌فارس، با جنگل‌های حرا، سواحل جذاب و ۶۰ روستای بندری در حاشیه است. فضای داخلی آفتابی آن دارای دره‌ها، تپه‌ها، غارها و دره‌های مهم زمین‌شناسی است که بیشتر آ‌ن‌ها به عنوان بخشی از ژئوپارک جزیره قشم به رسمیت شناخته شده توسط یونسکو محافظت می‌شوند. این جزیره در مقایسه با سایر جزایر خلیج‌فارس بیشترین سواحل را دارد. سواحل راکی، شن و ماسه و گل و جنگل حرا تنوع ساحلی قشم از جمله لاک‌پشت‌ها، دلفین‌ها و دیگر گونه‌های زیستگاه این جانور را نشان می‌دهد. تنها مزرعه پرورش کروکودیل در این جزیره زیبا وجود دارد. جزیره قشم برای کسانی که هم به دنبال جغرافیای متمایز و هم به دنبال چشیدن طعم فرهنگ خلیج فارس هستند، انتخاب ویژه‌ای است. در ادامه لیستی از بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم به شما معرفی می‌شود.

در سال‌های اخیر سفر به مناطق جنوبی به ویژه جزیره قشم طرفداران زیادی در بین گردشگران پیدا کرده است، سالانه صدها نفر به این جزیره سفر می‌کنند و چند روزی در اقامتگاه ‌های بوم‌ گردی قشم اقامت می‌کنند. اقامتگاه‌ های بوم ‌گردی قشم خانه‌های قدیمی با ساختار محلی و سنتی هستند که به مکان‌هایی برای اقامت تبدیل شده‌اند، به طوری که بیشتر اقامتگاه ‌ها تخت و سرویس بهداشتی ندارند و دارای حمام و آشپزخانه مشترک هستند. شاید برای یک عده از مسافران نداشتن حمام  و دستشویی شخصی آزاردهنده باشد اما خانه‌های بومی که قبلا مسکونی بوده و اکنون برای مصارف دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند، امکانات محدودی داشتند. در نتیجه انتخاب این نوع اقامتگاه ها به دید شما از سفر بستگی دارد، اگر به دنبال تجربه‌ی جدید و متفاوتی هستید اقامتگاه های بوم گردی بهترین گزینه برای شما است.

اقامتگاه فردیس یکی از بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم

اقامتگاه فردیس یکی از بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم

اقامتگاه بوم گردی ساحلی فردیس یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم است که در نزدیکی جزیره هرمز قرار دارد و اتاق‌های آن به شکل کپر ساخته شده است. آدرس این اقامتگاه استان هرمزگان، قشم، ساحل جنوبی، سه کیلومتری فرودگاه بین المللی قشم، رو به جزیره هنگام است. اولین چیزی که در بدو ورود توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند معماری متفاوت و سنتی آن نسبت به سایر اقامتگاه های بومگردی قشم است. اتاق‌های اقامتی فردیس به شکل کپر و به شکل گنبدی ساخته شده‌اند که به دلیل به ساختار خود، طبیعتاً هوای ‌مطبوعی دارند که حتی در روزهای گرم سال حتی در داخل اتاق ها خنک است.

اقامتگاه فردیس دارای شش کپر با ظرفیت حداکثر پنج نفر می‌باشد. کف اتاق‌ها فرش شده و دارای کف خواب می‌باشد. هر کپر مجهز به حمام اختصاصی، توالت و امکانات گرمایشی و سرمایشی است.

این اقامتگاه آشپزخانه یا رستوران مشترک ندارد، اما اگر دوست دارید می‌توانید غذای محلی مورد علاقه خود را در کافه اقامتگاه پیش خرید کنید تا با مواد اولیه تازه و غذاهای خوش عطر جنوبی از شما پذیرایی کند. تعدادی آلاچیق در اطراف محل اقامت برای اوقات فراغت، صرف غذا و لذت بردن از طبیعت ساخته شده است.

اقامتگاه خانه دوست قشم

اقامتگاه خانه دوست قشم

خانه دوست یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم است. این اقامتگاه در شهر ساحلی سوزا در ۲۲ کیلومتری قشم واقع شده و یک بنای ۸۰ ساله با مساحتی نزدیک به ۱۴۰۰ متر مربع است. خانه دوست دارای ۱۱ اتاق با معماری سنتی و سرویس خواب می‌باشد. هر اتاق نام خود را دارد که برگرفته از جاذبه‌های گردشگری قشم مانند اتاق غار نمک، اتاق دره مجسمه و دو اتاق VIP دارای حمام و سرویس خواب خصوصی است و بقیه دارای حمام و سرویس بهداشتی مشترک واقع در منطقه مسکونی هستند. خانه دوست دارای آشپزخانه اختصاصی است که بانوان محلی با غذاهای لذیذ جنوبی خود از گردشگران پذیرایی می‌کنند. از ویژگی‌های مهم این اقامتگاه بوم گردی، دسترسی آسان به ساحل و تفریحات دریایی است که می‌توانید به صورت حضوری برنامه‌ریزی کنید یا از بسته‌های گردشگری آنها دیدن کنید.

اقامتگاه بوم گردی کاکا

اقامتگاه بوم گردی کاکا

کاکا یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم است که قدمت ساختمان سنتی و بومی آن نزدیک به ۳۵ سال است. این بنا در سال ۱۳۹۷ بازسازی شد و به عنوان اقامتگاه بوم گردی پذیرای گردشگران ایرانی و خارجی شد. این اقامتگاه در ۵۷ کیلومتری قشم و در روستای دهخدا واقع شده و دارای شش اتاق در طبقه همکف می‌باشد. برخی از اتاق.های اقامتگاه بوم گردی کاکا دارای حمام و توالت خصوصی هستند، اما اکثر آنها امکانات خصوصی، تلویزیون و یخچال ندارند، اما امکانات گرمایش و سرمایش برای همه اتاق‌ها در دسترس است. می توانید انواع غذاهای محلی را برای وعده‌های غذایی در اقامتگاه سفارش دهید. اگر اندکی به فلسفه وجودی این امکانات محدود توجه کنیم، سفر به این اقامتگاه را فرصتی برای فرار از زندگی روزمره و چالش‌های آن خواهیم دید و از آن لذت بی‌اندازه خواهیم برد.

اقامتگاه فانوس یکی از بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم

اقامتگاه فانوس یکی از بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم

فانوس  در واقع یک خانه شخصی است که برای پذیرایی از گردشگران مجهز شده است. این اقامتگاه سه اتاقه در روستای سهیلی قرار دارد و فضای آن برای افرادی مناسب است که اهل هتل‌های مدرن نیستند و می خواهند سفری متفاوت را تجربه کنند. اقامتگاه بوم گردی فانوس یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم است که دارای آشپزخانه، حمام و حمام مشترک است. صاحب اقامتگاه یک رستوران سنتی نیز دارد که امکان سفارش غذا از این رستوران وجود دارد. این اقامتگاه در مجاورت جنگل حرا، تنگه چاه کوه، ساحل دلفین و پشت بام قشم واقع شده است.

اقامتگاه الیاس

اقامتگاه الیاس

یکی از بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم الیاس است. الیاس یک خانه‌ی بومی با هشت اتاق است که چند سالی است بازسازی شده و درهای آن به روی گردشگران باز شده است. شرایط و فضای اقامتگاه مربوط به نظام زندگی مردم بومی این روستا است. یک تخت، حمام، حمام مشترک و رستوران دارد که غذاهای محلی را از قبل سفارش می‌دهد و آماده می‌کند. این اقامتگاه مانند سایر اقامتگاه های بوم گردی قشم به دلیل مجاورت با دیدنی های قشم محبوب است اما خود روستای گورزین با تشریفات و دیدنی هایش برای گردشگران مجزا است.

اقامتگاه بوم گردی خالو قشم

اقامتگاه بوم گردی خالو قشم

اقامتگاه خالو با نام کامل اقامتگاه بوم گردی خالو منصور خانه‌ای با قدمت ۸۰ سال است که در سال ۱۳۹۵ بازسازی شده است. این اقامتگاه دارای ۸ اتاق می‌باشد. در نگاه اول ثبت اتاق‌های این اقامتگاه توجه گردشگران را به خود جلب می کند، اتاق‌ها بر اساس صاحبان قبلی یا کاربری قبلی نامگذاری شده اند. اتاق‌های اقامتگاه خالو فاقد سرویس بهداشتی و حمام اختصاصی بوده و مسافران باید از امکانات مشترک استفاده کنند. این اقامتگاه از نظر موقعیت مکانی دسترسی آسانی به فرودگاه قشم، اکو پارک قشم و اسکله کندالو دارد.

اقامتگاه لرد سوزا

اقامتگاه لرد سوزا

اقامتگاه بوم گردی لرد، که یکی از بهترین اقامتگاه های بوم گردی قشم است، از مهمان خانه لرد سوزا در ورودی نام‌گذاری شده است. این اقامتگاه خانه‌ای بسیار قدیمی است که پس از بازسازی از سال ۱۳۹۳ به عنوان یکی از اقامتگاه های بوم گردی قشم فعالیت خود را آغاز کرده است. این اقامتگاه از فضایی قدیمی با حیاط بزرگ و نخل‌های کوچک تشکیل شده است. کاشانه لرد دارای ۱۰ اتاق است که ۵ اتاق آن فاقد امکانات اختصاصی و دارای سرویس کف می‌باشد و حمام و سرویس بهداشتی در محل اقامت مشترک است و ۵ اتاق دیگر مستر و دارای امکانات اختصاصی و تخت می‌باشد. لرد سوزا یک سالن غذاخوری دارد که در آن می‌توانید غذای مورد علاقه خود را به مقامات پیش سفارش دهید.

اقامتگاه پیر حرا

اقامتگاه پیر حرا

اقامتگاه پیر حرا یکی از بهترین اقامتگاه های بومی قشم است که در روستای طبل و نزدیک به جنگل‌های حرا واقع شده است. نسبت به سایر اقامتگاه های مشابه از امکانات بیشتری برخوردار است. این خانه روستایی و کاهگلی دارای ۹ اتاق برای اقامت گردشگران است. هم اتاق‌ها و هم حیاط آن با مبلمان سنتی خاصی تزیین شده است. تمامی اتاق‌ها بصورت کاملا سنتی و کف خواب و دارای تشک و پتو هستند که هر کدام نشان‌دهنده بخشی از فرهنگ مردم جنوب است.

برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم اهالی جنوب کشور ایران، انتخاب این اقامتگاه یکی از بهترین گزینه‌ها است. دیزاین اتاق‌ها به سنتی ترین و زباترین شکل انجام شده است و  حتی با دیدن عکس‌های این اقامتگاه نیز حس و حال متفاوتی به شما دست خواهد داد. با سکونت در این اقامتگاه می‌توانید از سایر زیبایی‌های روستای طبل مانند تنگه کریان نیز دیدن کنید.

اقامتگاه علیشاهی یکی از بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم

اقامتگاه علیشاهی یکی از بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم

اقامتگاه علیشاهی یکی از بهترین اقامتگاه های بومگردی قشم است. در روستای طبل در ۷۰ کیلومتری قشم واقع شده است. این اقامتگاه یک خانه روستایی و سنتی با هفت اتاق است. دو تا از اتاق‌های خوابگاه دارای حمام و توالت اختصاصی هستند. بقیه اتاق‌ها باید دارای امکانات مشترک در محل باشند. غذاهای لذیذ جنوبی را نیز می‌توان در آشپزخانه اقامتگاه از قبل سفارش داد. اقامتگاه علیشاهی غرفه ای برای فروش و عرضه صنایع دستی دارد. گردشگران زیادی از آن سوغاتی خود را تهیه می‌کنند. این اقامتگاه به جنگل‌های حرا، تنگه چاهکوه، جزایر ناز، سد گوران و… نزدیک است. از این اقامتگاه می‌توانید به راحتی از مکان‌های دیدنی قشم دیدن کنید.

سخن آخر

اگر نگاه متفاوتی به سفرهای خود داشته باشید، قطعا سکونت در اقامتگاه های بوم گردی قشم یکی از بهترین تجربه های شما در طول زندگی خواهد بود. قشم یکی از زیباترین جزیره های دنیاست. طبیعت آن غنی و متفاوت از بسیاری از دیگر نقاط کشور است. در انتخاب محل اقامت خود سعی کنید دسترسی آن به دیدنی های مهم این جزیره مانند هنگام، جنگل حرا، دره ستاره ها و… را در نظر داشته باشید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

پر بازدید ترین مطالب ...

تورهای لحظه آخری ...

تور دبی
12,050,000
تومان
تور روسیه
52,990,000
تومان
تور کرابی
58,200,000
تومان
تور آفریقا
62,000,000
تومان
تور مالزی
45,050,000
تومان
تور ترابزون
16,500,000
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *