بهترین رستوران های اصفهان

اصفهان یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شهرهای ایران شناخته می‌شود که به‌خاطر صنایع دستی و مکان‌های تاریخی خود، شهرت بسیار زیادی دارد. از سوی دیگر، خیلی از کسانی که به این شهر سفر می‌کنند، به دنبال بهترین رستوران های اصفهان هستند تا غذا‌های فوق‌العاده خوشمزه و بریانی‌های این شهر را نیز امتحان کنند. پس اگر شما هم به دنبال یک رستوران خوب و مجلل در اصفهان برای غذا خوردن هستید، همراه ما باشید.

شاید برخی از افراد فکر کنند که اصفهان فقط از نظر تاریخی و صنایع دستی شهرت دارد؛ این در حالی است که باید به شما بگوییم که این شهر به‌خاطر غذاهای خوشمزه و بریانی‌های مشهور خود نیز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. این مسئله باعث شده که هر گردشگری که به این شهر سفر می‌کند، بخواهد سری به بهترین رستوران های اصفهان بزند تا غذاهای بااصالت و خوشمزه این شهر را امتحان کند.

بهترین رستوران های اصفهان کدام‌اند؟

ازآنجاکه هر ساله گردشگران بسیار زیادی به اصفهان سفر می‌کند و مطمئنا به دنبال بهترین رستوران های اصفهان هستند، مکان‌های بسیار زیادی نیز در این شهر وجود دارند که شاید انتخاب را برای شما کمی سخت کنند. به همین دلیل هم ما در اینجا می‌خواهیم برخی از بهترین رستوران های اصفهان را به شما معرفی کنیم که غذا خوردن در آن‌ها می‌تواند تجربه جدید و فراموش‌نشدنی برای شما باشند.

رستوران شهرزاد

رستوران شهرزاد
 • آدرس: اصفهان، خیابان چهارباغ عباسی، خیابان عباس آباد
 • شماره تماس: ۰۳۱۳۲۲۰۴۴۹۰

به جرأت می‌توان گفت که رستوران شهرزاد یکی از بهترین رستوران های اصفهان شناخته می‌شود که تقریبا همه مردم این شهر، آن را می‌شناسند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این رستوران که باعث شهرت آن شده، دکوراسیون و طراحی داخلی سنتی آن است که موجب شده خیلی از گردشگران، این رستوران را برای غذا خوردن انتخاب کنند.

علاوه بر طراحی فوق‌العاده، غذاهای این رستوران نیز بسیار خوش‌طعم و لذیذ هستند و به همین دلیل هم موفق شده در فهرست بهترین رستوران های اصفهان قرار بگیرد. تنوع غذا در این رستوران آنقدر زیاد است که هر کسی با هر نوع سلیقه غذایی، مطمئنا راضی از آن بیرون خواهد آمد.

این رستوران از دهه ۴۰ شمسی تاکنون مشغول فعالیت بوده و به همین دلیل هم مشتریان قدیمی بسیار زیادی دارد. محبوب‌ترین غذاهای این مکان که یکی از بهترین رستوران های اصفهان شناخته می‌شود، غذاهایی مانند ته‌چین، بریانی و خورشت ماست هستند. اگر شما هم برای گشت‌وگذار به اصفهان رفتید، غذا خورد در این مکان فوق‌العاده را فراموش نکنید.

رستوران بریانی اعظم

رستوران بریانی اعظم
 • آدرس شعبه اول: اصفهان، دروازه دولت، ابتدای چهارباغ پایین
 • شماره تماس: ۰۳۱۳۲۲۰۲۰۷۰
 • آدرس شعبه دوم: اصفهان، خیابان مسجد سید، جنب اداره پست
 • شماره تماس: ۰۳۱۳۳۳۸۳۰۷۰
 • آدرس شعبه سوم: اصفهان، خیابان کمال اسماعیل، جنب پمپ بنزین
 • شماره تماس: ۰۳۱۳۲۱۲۵۷۳۰
 • آدرس شعبه چهارم: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، چهارراه نظر، جنب پمپ بنزین
 • شماره تماس: ۰۳۱۳۶۲۸۰۹۳۹

یکی از بهترین رستوران های اصفهان که چندین شعبه دارد، رستوران بریانی اعظم است که طرفداران بسیار زیادی از سراسر ایران از آن خود کرده است. این رستوران به‌خاطر غذاهای سنتی و دکوراسیون قدیمی، یکی از محبوب‌ترین مقاصد برای غذاخوردن اغلب گردشگران شناخته می‌شود.

اگر به اصفهان بروید، مطمئنا بریانی اولین غذایی است که به شما پیشنهاد می‌شود. این غذا را می‌توانید در بریانی اعظم با طعم دلپذیری امتحان کنید. بریانی در این رستوران با استفاده از گوشت گوسفند و جگر پخته شده و با یک تکه نان سنتی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید  تور ارزان کیش

علاوه بر این، رستوران بریانی اعظم که یکی از بهترین رستوران های اصفهان شناخته می‌شود، چهار شعبه در این شهر دارد که این موضوع، نشان‌دهنده موفقیت و شهرت بسیار زیاد آن در سراسر اصفهان است. به همین دلیل هم شما در هر جای اصفهان که باشید، خیلی راحت می‌توانید به یکی از شعب به این رستوران مراجعه کنید.

رستوران ترنج

رستوران ترنج
 • آدرس: صفهان، خیابان خاقانی، کوچه هوانس شیرازی، کوچه رامین، خانه هوانس (خانه ترنج)
 • شماره تماس: ۳۶۲۹۳۷۸۸-۰۳۱

اگر همچنان به دنبال بهترین رستوران های اصفهان هستید، باید رستوران فوق‌العاده ترنج را به شما معرفی کنیم که به‌خاطر داشتن دکوراسیون جذاب، توانسته یک مقصد فوق‌العاده برای غذا خوردن و حتی برای عکاسی تبدیل شود. این رستوران دکوراسیون بسیار منحصربه‌فردی دارد که خیلی از افراد، آن را با نام رستوران هوانس نیز می‌شناسند.

این رستوران که یکی از بهترین رستوران های اصفهان شناخته می‌شود، در محله جلفا واقع شده که یکی از محبوب‌ترین مناطق گردشگری اصفهان است. به همین دلیل شما خیلی راحت می‌توانید بعد از اینکه از بخش زیادی از مکان‌های دیدنی اصفهان بازدید کردید، برای استراحت به این رستوران بروید.

نکته جالب‌توجه درباره رستوران ترنج که باعث شده ما آن را در فهرست بهترین رستوران های اصفهان قرار دهیم، این است که نه‌تنها برای خوردن غذا، بلکه برای نوشیدنی‌های مختلف و دسرهای خوشمزه هم می‌توانید به آنجا بروید. اگر در فصول گرم سال به اصفهان و این رستوران بروید، می‌توانید در حیاط آنجا نشسته و از فضای فوق‌العاده لذت ببرید.

رستوران نقش جهان

رستوران نقش جهان
 • آدرس: اصفهان، میدان نقش جهان، جنب مسجد شیخ لطف الله، داخل بازار
 • شماره تماس: ۰۳۱۳۲۲۱۹۰۶۸

فهرست بهترین رستوران های اصفهان را با رستوران فوق‌العاده نقش جهان ادامه می‌دهیم. مطمئنا همه شما نام میدان نقش جهان اصفهان را شنیده‌اید و اگر برای گشت‌وگذار به اصفهان آمده باشید، حتما از این مکان تاریخی دیدن کرده‌اید. این رستوران دقیقا در میدان نقش جهان واقع شده و شما می‌توانید بعد از بازدید از مسجد شیخ لطف الله، خیلی راحت برای استراحت به این رستوران بروید و از غذاهای خوشمزه آنجا لذت ببرید.

این مکان که یکی از بهترین رستوران های اصفهان شناخته می‌شود، فضایی کاملا سنتی و مدرن دارد که شما را به یاد گذشته و تاریخ این شهر فوق‌العاده می‌اندازد. این رستوران دو بخش دارد که شما می‌توانید در فصول گرم سال روی تراس و در فصول سرد هم داخل محوطه بنشینید.

طراحی و دکوراسیون این رستوران فوق‌العاده به‌گونه‌ای است که توجه هر کسی را به سمت خود جلب می‌کند. اولین باری که وارد آنجا می‌شوید، نگاه‌تان به آینه‌کاری‌های جذاب دیوار خیره خواهد ماند. دکوراسیون فوق‌العاده و غذاهای بسیار خوشمزه باعث شده‌اند که رستوران نقش جهان یکی از بهترین رستوران های اصفهان شناخته شود.

رستوران جارچی باشی

رستوران جارچی باشی
 • آدرس: اصفهان، خیابان سپه، خیابان حکیم، کوچه هفتم (کوچه باغ قلندرها)، مجموعه تاریخی و اقامتی ملک سلطان جارچی باشی
 • شماره تماس: ۰۳۱۳۲۲۰۷۴۵۳

رستوران جارچی باشی هم می‌تواند جزو بهترین رستوران های اصفهان قرار بگیرد. این رستوران به‌خاطر قرار گرفتن در مجموعه تاریخی فرهنگی ملک سلطان، دسترسی بسیار راحتی دارد و شما خیلی راحت می‌توانید خودروی خود را پارک کرده و وارد آنجا شوید. اولین چیزی که در این رستوران جلب توجه می‌کند، دکوراسیون خیره‌کننده آن است که در اغلب بهترین رستوران های اصفهان دیده می‌شود.

بیشتر بخوانید  بهترین هتل های شیراز

این رستوران دارای سقف قوسی شکل است که در کنار کاشی‌کاری‌های فیروزه‌ای، شما را به یاد دوره صفویه و گذشته بسیار دور می‌اندازند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این رستوران در واقع پیشینه تاریخی دارد و در دوران صفویه در سال ۱۰۱۹ شمسی، یک حمام عمومی بوده است. به همین دلیل هم می‌توان گفت که رستوران جارچی باشی یک رستوران کاملا طبیعی و سنتی واقعی است.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده ما رستوران جارچی باشی را در فهرست بهترین رستوران های اصفهان قرار دهیم، غذاهای بسیار خوشمزه آن است و شما می‌توانید بریانی و کباب‌های فراموش‌نشدنی را در این رستوران امتحان کنید. این مکان آنقدر بزرگ است که می‌تواند تا ۲۵۰ و ۳۰۰ نفر را هم در خود جای دهد. در ادامه می‌توانید برخی دیگر از بهترین رستوران های اصفهان را مشاهده کنید.

رستوران خوان گستر

رستوران خوان گستر
 • آدرس: اصفهان، خیابان حکیم نظامی، خیابان کلیسای وانک، جنب کلیسای وانک
 • شماره تماس: ۰۳۱۳۶۲۷۸۹۸۹

یکی دیگر از رستوران های اصفهان که می‌توانید هم غذای خوشمزه بخورید و هم استراحت کنید، رستوران خوان گستر است که در محله جلفا واقع شده و طرفداران بسیار زیادی دارد. مهم‌ترین تفاوت این رستوران با سایر موارد قبلی، طراحی و دکوراسیون داخلی آن است که ظاهری ساده و بی‌آلایش دارد.

بااین‌حال، برای زیباتر کردن محیط، از تابلوهای هنری روی دیوارها استفاده شده است که احساس خیلی خوبی به شما موقع غذا خوردن می‌دهند. به‌طورکلی، رستوران خوان گستر که یکی از بهترین رستوران های اصفهان شناخته می‌شود، حس آرامشی دارد و شما می‌توانید در کمال آرامش، بهترین و خوشمزه‌ترین غذاهای سنتی اصفهان را امتحان کنید.

نکته جالب‌توجه درباره رستوران خوان گستر، این است که در ساعات خاصی، موسیقی زنده در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید همزمان با غذا خوردن، از موسیقی فوق‌العاده آنجا نیز لذت ببرید. برای صرف ناهار، می‌توانید بین ساعت ۱۲ تا ۱۵:۳۰ و برای صرف شام هم از ساعت ۲۰ تا ۲۲:۳۰ به آنجا بروید. غذای باکیفیت و فضای آرام، باعث شده‌اند که ما خوان گستر را به‌عنوان یکی از بهترین رستوران های اصفهان به شمار بیاوریم.

رستوران شب نشین

رستوران شب نشین
 • آدرس: اصفهان، بلوار آتشگاه، بعد از کوه آتشگاه
 • شماره تماس: ۰۳۱۳۳۳۹۳۶۳۳

اگر از غذای سنتی خسته شده‌اید و می‌خواهید به یک رستوران متفاوت‌تر بروید، ما رستوران شب نشین را به شما معرفی می‌کنیم. یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده ما این رستوران را در فهرست رستوران های اصفهان قرار دهیم، دکوراسیون فوق‌العاده جذاب و متفاوت آن نسبت به سایر رستوران‌های این لیست است.

از بیرون که به این رستوران نگاه می‌کنید، به نظر می‌رسد می‌خواهید وارد یک قصر چینی شوید و با تمام رستوران‌هایی که پیش از این به‌عنوان بهترین رستوران های اصفهان نام بردیم، کاملا متفاوت است. به همین دلیل خیلی از افراد ترجیح می‌دهند برای غذا خوردن به رستوران شب نشین بروند.

محبوب‌ترین غذاهای این مکان که باعث شده‌اند خوان گستر در فهرست بهترین رستوران های اصفهان قرار بگیرد، کباب‌های بسیار خوشمزه و خوش‌طعم آن است که طرفداران زیادی هم در بین مردم اصفهان و هم در میان گردشگران به دست آورده است. پس اگر شما هم به اصفهان آمدید، بد نیست که سری به رستوران شب نشین بزنید.

بیشتر بخوانید  جاذبه های گردشگری چابهار | معرفی 16 جاذبه

رستوران هرمس یکی از بهترین رستوران های اصفهان

رستوران هرمس یکی از بهترین رستوران های اصفهان
 • آدرس شعبه اول: اصفهان، نظر شرقی، کوچه کلیسای وانک
 • شماره تماس: ۳۵۵۵۵۵۵۵-۰۳۱
 • آدرس شعبه دوم: اصفهان، سیتی سنتر، طبقه اول، هرمس برو بار
 • آدرس شعبه سوم: اصفهان، خيابان مير، چهار راه آب ۲۵۰
 • شماره تماس: ۳۶۶۱۱۱۵۱-۰۳۱

شاید خیلی از افراد فکر کنند که بهترین رستوران های اصفهان فقط غذاهای سنتی و بریانی سرو می‌کنند؛ این در حالی است که رستوران هرمس علاوه بر داشتن دکوراسیونی متفاوت، غذاهای مختلفی نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. در این رستوران، شما می‌توانید بهترین پیتزاهای ایتالیایی که تاکنون دیده‌اید را میل کنید.

دلیل دیگری که باعث شده ما رستوران هرمس را در فهرست بهترین رستوران های اصفهان قرار دهیم، این است که نه‌تنها پیتزاهای خوشمزه، بلکه استیک‌های آبداری نیز سرو می‌کند که توانسته بخش زیادی از افراد و علاقمندان به این‌گونه غذاها را به سمت خود جلب کند. علاوه بر این‌که رستوران هرمس دارای دکوراسیون مدرنی است که آن را از سایر رستوران‌های سنتی اصفهان متمایز می‌کند.

همان‌طورکه متوجه شدید، این رستوران سه شعبه در شهر اصفهان دارد که نشان می‌دهد تا چه حد توانسته توجه مردم و گردشگران را به سمت خود جلب کند. به همین دلیل هم شما از هر جایی در اصفهان که باشید، با کمی رانندگی می‌توانید خیلی راحت خود را به این رستوران فوق‌العاده برسانید و نه‌تنها از غذاهای خوشمزه آنجا لذت ببرید، بلکه خستگی خود را با یک فنجان قهوه در کنید.

سایر رستوران‌های اصفهان

سایر رستوران‌های اصفهان

فهرست رستوران های اصفهان در اینجا به اتمام نمی‌رسد و رستوران‌های دیگری نیز در این شهر وجود دارند که متاسفانه وقت نشد همه آن‌ها را به تفصیل معرفی کنیم. بااین‌حال، ما در اینجا برخی دیگر از بهترین رستوران های اصفهان را نام می‌بریم که اگر به آنجا بروید، می‌توانید تجربه جدیدی از غذا خوردن در رستوران‌های اصفهان داشته باشید. برخی دیگر از بهترین رستوران های اصفهان عبارت‌اند از:

 • رستوران ایتالیایی زاوا
 • رستوران شاندیز
 • رستوران آراخوان
 • رستوران نیکان
 • رستوران باغ شهر
 • رستوران حکیم باشی
 • رستوران خوانسالار
 • رستوران آرک. آ
 • رستوران عمارت نمکدان
 • رستوران هوگر
 • رستوران باستانی
 • رستوران جم نشین
 • رستوران سرای حاج می‌رزا
 • رستوران قصر منشی
 • رستوران خانه تاریخی میناس
 • رستوران همدم السلطنه
 • رستوران فیروز شربت
 • رستوران زاگرس
 • رستوران بام شهر
 • فود کورت

تجربه‌ای فراموش‌نشدنی در رستوران های اصفهان

در اینجا فهرست کاملی از بهترین رستوران های اصفهان را مشاهده کردید. بااین‌حال، رستوران‌های دیگری نیز در این شهر وجود دارند که نتوانستیم همه آن‌ها را نام ببریم. به‌طورکلی، رستوران‌هایی که در این فهرست نام بردیم، می‌توانند جزو بهترین‌ها قرار بگیرند. البته فراموش نکنید که قبل از رفتن به هر یک از این رستوران‌ها، حتما با آنجا تماس بگیرید و از باز بودن آن‌ها مطمئن شوید. این رستوران‌ها علاوه بر این‌که غذاهای بسیار خوشمزه و دلپذیری سرو می‌کنند، دکوراسیون جذابی نیز دارند و از این نظر هم توجه شما را موقع غذا خوردن به خود جلب می‌کنند. پس اگر می‌خواهید تجربه‌ای فراموش‌نشدنی از سفر به اصفهان داشته باشید، فقط کافی است که سری به چند مورد از رستوران‌هایی که در بالا نام بردیم، بزنید.

به این مطلب چه امتیازی میدی ؟

۱ دیدگاه

 • رستوران جارچی باشی در یک کلمه افتضاح
  خوراک گردن سفارش دادیم
  بدمزه ترین غذایی بود که من توی عمرم خوردم
  بقیه غذاها رو نمیدونم چطوره ولی این افتضاح بود
  کاش حداقل یکبار خودشون از این غذا میخوردند که ببینند آشپز چه آشغالی دست مردم میده
  نوشته با دورچین بعد یه غوره گذاشتن رو غذا بهش میگن دورچین
  بدترین تجربه من از رفتن به رستوران
  اگه می خواین بدمزه ترین غذایی که تا حالا خوردید رو تجربه کنید برید به رستوران جارچی باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *