آشنایی با بهترین سواحل ترکیه

ترکیه جذابیت‌های زیادی دارد، اما بر کسی پوشیده نیست که صدها ساحلی که خط ساحلی ۷۰۰۰ کیلومتری آن را می‌پوشانند، از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه هستند. بسیاری از زیباترین مناظر ترکیه را می‌توان در امتداد سواحل آن مشاهده کرد و فرهنگ‌های محلی زیادی وجود دارد که درست روی شن‌های بهترین سواحل ترکیه می‌توان تجربه کرد.

ترکیه مجموعه‌ای باستانی از فرهنگ‌ها، مردمان و مناظر است. با اروپای شرقی در یک سو و آسیا از سوی دیگر، ترکیه در طول تاریخ طولانی خود تحت تأثیر امپراتوری‌ها، ارتباطات فرهنگی و مسیرهای تجاری بسیاری قرار گرفته است. مناظر طبیعی و خط ساحلی آن مدت‌هاست که نقش مهمی در ثروت این کشور داشته‌اند و امروزه همین سواحل زیبا در ترکیه هستند که مردم را برای بازدید از این کشور تاریخی جذب می‌کنند. ‌ سواحل ترکیه که از سه طرف توسط دریا احاطه شد‌ه‌اند، فرصتی برای شنا در آب‌های شفاف دریای اژه، آ‌ب‌های داخلی دریای سیاه و آبی‌های خیره‌کننده خالص دریای مدیترانه را فراهم می‌کنند. اگر به دنبال سواحل فراموش‌نشدنی، جذاب و بسیار متنوع هستید، پس باید به ترکیه سفر کنید.

مقاومت در برابر بهترین سواحل ترکیه سخت خواهد بود. پس از خواندن این رتبه‌بندی از زیباترین سواحل ترکیه، تنها یک آرزو خواهید داشت: چمدان خود را ببندید، عینک آفتابی و کرم ضد‌آفتاب خود را بردارید و آماده باشید تا در باورنکردنی‌ترین سواحل ترکیه استراحت کنید. این سواحل مملو از پرجنب‌وجوش‌ترین کافه‌ها و رستوران‌هایی است که می‌توانید در آن کوکتل‌ها بنوشید و بهترین غذاهای محلی را میل کنید؛ بنابراین‌ وسیله‌های خود را جمع‌آوری کنید و در برترین سواحل ترکیه که ترکیبی عالی از سرگرمی، شادی و ماجراجویی را ارائه می‌دهند، آب‌تنی کنید.

ساحل فتحیه / Kabak Beach, Fethiye

ساحل فتحیه / Kabak Beach, Fethiye

در ۲۵ کیلومتری شهر تفریحی اولودنیز، با روستای بی نظیر کاباک روبرو می‌شوید که گردشگران، یوگی‌ها و علاقه‌مندان به طبیعت در آن رفت و آمد می‌کنند. با ۳۰ دقیقه پیاد‌ه‌روی دیگر به مسیر شیب‌دار منتهی به ساحل کاباک می‌رسید. این خلیج نیمه‌ماه، احاطه شده توسط جنگل‌های کاج و کو‌‌ه‌ها، تنها با پایین آمدن از این مسیر با پای پیاده قابل دسترسی است، اما ساحل آرام و آرام در پایین، ارزش تلاش را دارد.

امکانات رفاهی زیادی، هیچ ورزش آبی یا صندلی ساحلی برای کرایه پیدا نخواهید کرد. حال و هوا به‌طور مشخصی آرام است، و مردم عمدتاً برای قدردانی از زیبایی طبیعی و سکون بدون مزاحمت در طول تعطیلات ویلا در ترکیه به اینجا می‌آیند اما وجود زمین‌های گلف، گونه‌های جانوری و گیاهی نادر  توانسته‌اند توریست‌های زیادی را به سمت خود بکشانند. برخی مناطق سایه‌دار وجود دارد که می‌توانید با آب یا آبجو از یکی از بارهای ساحلی از آفتاب فرار کنید. به غیر از این، فقط شما، مدیترانه و چند لاک پشت صمیمی با شما همراهی می‌کنند.

ساحل آنتالیا / Antalya یکی از بهترین سواحل ترکیه

ساحل آنتالیا / Antalya یکی از بهترین سواحل ترکیه

آنتالیا یکی از محبوب‌ترین مقاصد ساحلی در سواحل طولانی مدیترانه ترکیه است. شهر آنتالیا خود یک شهر بزرگ، شلوغ و گسترده است که در مرکز آن، یک شهر قدیمی تاریخی از کوچه‌های سنگ‌فرش، عمارت‌های دوران عثمانی و بقایای دوره رومی وجود دارد. ساحل کنیالتی به طول هفت کیلومتر درست در غرب مرکز شهر قرار دارد و به راحتی از شهر قدیمی با تراموا قابل دسترسی است. منطقه ساحلی دارای هتل‌‌‌های تفریحی بزرگ، رستوران‌ها، کافه‌ها، و تمامی امکاناتی است که خانواده‌ها برای یک روز در ساحل به آن نیاز دارند، از جمله یک پارک آبی برای زمانی که بچه‌های کوچک نیاز به دمیدن بخار دارند. در شرق شهر ساحل لارا قرار دارد که دارای شن‌های ریزتر است. بازدیدکنندگان در اینجا معمولاً در هتل‌های تفریحی همه جانبه که پشت ماسه هستند، اقامت می‌کنند، زیرا ۱۰ کیلومتر از مرکز فاصله دارد.

ساحل کلئوپاترا / Cleopatra Beach, Alanya

ساحل کلئوپاترا / Cleopatra Beach, Alanya

در پایین‌ترین کوه‌پایه‌های قلعه جادویی و قرون وسطایی آلانیا، ساحل جذاب کلئوپاترا قرار دارد. این ساحل جذاب دارای شن‌های نرمی است که گفته می‌شود خود کلئوپاترا پس از لذت بردن از شنا در دریا به آنجا آورده است. ساحل کلئوپاترا که احتمالاً محبوب‌ترین ساحل برای گردشگران در ترکیه است، درست در مرکز شهر آلانیا، در دامنه‌های قلعه قرون وسطایی نمادین آن، قلعه آلانیا، یافت می‌شود. این ۲.۵ کیلومتر شن ریز نام خود را از خود ملکه کلئوپاترا گرفته است که گفته می‌شود در سفری به دریای مدیترانه عاشق این خلیج زیبا شده است.

پس از دیدن آب‌های آبی عمیق، مطمئناً دلیل آن را متوجه خواهید شد. این ساحل بی‌نظیر با یک مسیر پیاده‌روی زیبا و همه مغاز‌ه‌ها، کافه‌ها و رستوران‌هایی که باید تمام روز را در ساحل بگذرانید، احاطه شده است. با بیش از دو میلیون بازدیدکننده در هر سال (بدون ذکر تمام سفرهای قایق که روزانه در اینجا توقف می‌کنند)، امکانات خاصی برای اقامت وجود دارد و خانواده‌ها ممکن است با دانستن اینکه حتی مهدکودک نیز ارائه می‌شود، استراحت کنند. آب‌های ساحل کلئوپاترا گرم و مناسب برای شنا هستند. با وجود موج‌های بسیار بزرگ، ورزش‌های آبی همیشه گزینه خوبی هستند، از جمله موج‌سواری و پاراگلایدر.

ساحل مرمرلی / Mermerli Beach, Antalya

ساحل مرمرلی / Mermerli Beach, Antalya

شاید قلب شهری شلوغ مانند آنتالیا اولین جایی نباشد که انتظار دارید یکی از زیباترین سواحل این شهرستان را پیدا کنید، اما اینجاست. ساحل Mermerli در فاصله‌ای کوتاه از مرکز شهر، یک ساحل شهری کوچک است که در کنار بندر قدیمی قرار دارد. از آنجایی که آنتالیا یک منطقه فقط پیاده‌روی است، مرملی فقط با پای پیاده قابل دسترسی است، اما هیچ‌چیز بهتر از مکانی برای استراحت، آفتاب گرفتن و شنا کردن پس از یک صبح طولانی در شهر نیست.

برای دسترسی به ساحل، در ورودی رستوران مرمرلی هزینه کمی می‌پردازید و از آنجا از پل‌های چوبی پایین می‌آیید. در این قیمت یک صندلی آفتاب‌گیر و چتر آفتابی گنجانده شده است و می‌توانید نوشیدنی، بستنی و غذا را مستقیماً از رستوران روی صندلی‌تان بیاورید. یک فلات سنگی و تراس‌های چوبی ساحل طبیعی کوچکی از ماسه و سنگ‌ریزه قهوه‌ای را گسترش داده است، اما به‌خاطر داشته باشید که فضای بسیار محدودی وجود دارد. با این حال، فضای زیادی در آب وجود دارد و دریا با چشم‌اندازهای زیبا از ساحل مقابل، شفاف است.

ساحل ایچملر / Icmeler Beach, Marmaris

ساحل ایچملر / Icmeler Beach, Marmaris

شن‌های طلایی ساحل Icmeler را می‌توان در شهر تفریحی با همین نام یافت. تنها ۸ کیلومتر از مارماریس فاصله دارد. چیزی که زمانی یک دهکده ماهیگیری کوچک بود، یکی از محبوب‌ترین تفریحات ساحلی ترکیه برای خانواد‌ه‌ها و گرو‌ه‌های بزرگ‌سال است. ایچلمر حس شگفت‌انگیزی از دریای کارائیب برای ساحلی دارد. توسط جنگل‌های کاج احاطه شده است و کوه‌های توروس از آن حمایت می‌کنند. احتمالا ربطی به ۶ کیلومتر شن و ماسه دارد که هرگز خیلی شلوغ به نظر نمی‌رسد. هر شب تمیز می‌شود تا وقتی صبح می‌رسد بدون لکه باشد.

چه به دنبال هیجان باشید و چه به دنبال آرامش کامل باشید، می‌توانید همه آ‌ن‌ها را در اینجا پیدا کنید. همچنین بارها و رستوران‌های زیادی. ساحل با امواج کوچک آرام است و برای استراحت در آفتاب و شناهای طولانی مناسب است. با این حال، اگر ورزش‌های آبی مورد علاقه شماست، همه چیز از چتربازی گرفته تا جت اسکی و غواصی در دسترس است. همچنین مسیرهای پیاده‌روی عالی در تپه‌های نزدیک وجود دارد که مناظر زیبایی از ساحل را از بالا ارائه می‌دهند.

ساحل کاپوتاش / Kaputaş Beach یکی از بهترین سواحل ترکیه

ساحل کاپوتاش / Kaputaş Beach یکی از بهترین سواحل ترکیه

آب‌های زلال و آرام ساحل کاپوتاش در بین صخره‌های جنگلی شیب‌دار قرار گرفته است. کاپوتاش که مکان مناسبی برای شنا و غواصی است، یک ساحل عالی برای خانواده‌هایی با کودکان است. طیف گسترده‌ای از امکانات از جمله دوش و توالت وجود دارد. هنگامی که توانستید ۱۷۰ پله را به سمت ساحل طی کنید، یک صندلی آفتاب‌گیر و چتر آفتاب بگیرید. از چند ساعت چرت‌زدن در سایه لذت ببرید. در همان نزدیکی، بندر کالکان مملو از رستوران‌ها و بارهای کوچک است. به اندازه کافی بمانید تا خورشید غروب کند و از شام در اوایل عصر لذت ببرید. زیرا قایق‌ها و کشتی‌ها پس از روزهایی که در دریا سپری کردند به اسکله بازمی‌گردند.

ساحل چیرالی / Cirali Beach یکی از بهترین سواحل ترکیه

ساحل چیرالی / Cirali Beach یکی از بهترین سواحل ترکیه

این ساحل دست نخورده که در آن لاک‌پشت‌ها به لانه باز می‌گردند، برای مسافرانی که به دنبال آرامش و آرامش هستند، ایده‌آل است. در دو طرف کوه‌های سرسبز که به منحنی ساحل سنگ‌ریزه‌ای و آ‌ب‌های شفاف می‌پیوندند، چیرالی آسا‌ن‌ترین مکان برای دسترسی نیست؛ اما این باعث می‌شود شلوغ نباشد. بدون پس‌زمینه ساحلی معمولی از بارها، پخش موسیقی با صدای بلند و ورزش‌های آبی، چیرالی یک یاروی جذاب از آرامش است. برای لذت بردن از شنا به طرف دریا قدم بزنید. سپس برای استراحت بیشتر به صندلی آفتاب‌گیر خود بازگردید. تقریبا سخت است باور کنیم که در امتداد ساحل از اینجا، استراحتگاه‌های پر رونق برای تعطیلات در امتداد جبهه‌های دریایی توسعه یافته پراکنده شده‌اند. در غرب ساحل، بیشتر در امتداد شن‌های سنگی، خرابه‌های در حال فرو ریختن المپوس قرار دارند. اگر واقعا مشتاق هستید، می‌توانید کوه المپوس را انتخاب کنید.

سخن آخر

مسافران از سراسر جهان سالانه به سواحل و خلیج‌های ترکیه می‌روند تا در آب‌های شفاف خود شنا کنند. در فضای آرام خود در کنار دریا استراحت کنند. بنابراین، اگر شما یکی از بسیاری از مسافران مشتاقی هستید که مجذوب سواحل ترکیه شد‌ه‌اند، به امید اینکه قدم در سواحل شنی باشکوه آن بگذارند یا خلیج‌های دور از مسیر را کشف کنند، این کشور بیش از سهم خود را در خود جای داده است. با توجه به گستردگی خط ساحلی که ترکیه ارائه می‌دهد و مجموعه‌ای از نقاط مهم ساحلی که برای بازدید در دسترس هستند، توصیه می‌کنیم سواحل ترکیه را با یک کشتی تفریحی کوچک تجربه کنید. به این ترتیب، می‌توانید مسیر خود را در امتداد بخش بزرگی از سواحل کشور ببافید. از نقاط محبوب، مناطق ناشناخته، و زیبایی‌های مخفی ساحلی در مسیر بازدید کنید.

لطفا امتیاز دهید 🙂

پر بازدید ترین مطالب ...

تورهای لحظه آخری ...

تور کوش آداسی
23,000,000
تومان
تور ترابزون
16,500,000
تومان
تور کرابی
58,200,000
تومان
تور ارمنستان
12,990,000
تومان
تور مازندران
1,200,000
تومان
تور قبرس
37,500,000
تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *